Pechowa VIII Parada Mikołajów w Tarnobrzegu – organizatorzy przepraszają (fotoreportaż oraz video HD)

Dość pechowo przebiegła VIII edycja Parady Mikołajów. Choć organizatorzy przygotowali przeszło 1000 paczek, część dzieci musiała odejść z przysłowiowym kwitkiem.

Według zapowiedzi każde dziecko, które w niedzielne przedpołudnie przyniosło rysunek o tematyce świątecznej na Plac Bartosza Głowackiego, miało otrzymać za to prezent od Św. Mikołaja. Niestety paczek zabrakło pomimo, iż organizatorzy przygotowali ich przeszło 1000.

– To smutne, moje dziecko wczoraj pół dnia spędziło na rysowaniu i od rana o niczym innym nie mówiło tylko o paradzie. Niestety, zabrakło dla nas prezentu – mówi portalowi NW24 rozgoryczona tarnobrzeżanka.

– Nie chodzi mi tutaj o sam prezent tylko o zasadę, to wszystko. Szkoda, że tak się stało, bo sam pomysł jest świetny. Może niektórzy oszukiwali i zgłaszali się po prezenty po kilka razy? W latach ubiegłych nie było bowiem takich problemów – dodaje.

Niestety to nie jedyna wpadka podczas tegorocznej imprezy, zapowiadany na godz. 13 przyjazd Mikołajów na Plac Bartosza Głowackiego nastąpił ponad pół godziny wcześniej. W rezultacie Ci, którzy kierując się informacjami zamieszczonymi na plakatach przybyli na tarnobrzeski rynek ok. godz.13, nie zobaczyli tego barwnego i widowiskowego korowodu.

Podczas tegorocznej edycji figla spłatała również pogoda, w skutek zbyt silnego wiatru nie odbył się zaplanowany start balonu.

Organizatorami Parady byli: Stowarzyszenie Esteka, UM Tarnobrzeg oraz Tarnobrzeski Dom Kultury.

O komentarz do zaistniałej sytuacji poprosiliśmy Roberta Kędziorę z ESTEKI.

1. Nie wszystkie dzieci dostały dziś prezenty, choć przyniosły rysunki:

Robert Kędziora: ” Parada przygotowywana jest w oparciu o wsparcie sponsorów i środki własne Stowarzyszenia. W ubiegłym roku przygotowanych zostało ponad 1200 paczek – i taka ilość wystarczyła by rozdać drobne prezenty wszystkim dzieciom, które przyniosły rysunki, ok. 300 z tych prezentów pozostała. W tym roku zostało przygotowanych 1000 paczek oraz 250 słodkich bułek.
Niestety zainteresowanie Paradą w tym roku przeszło najśmielsze oczekiwania i nie dla wszystkich dzieci starczyło prezentów. Jako organizatorzy Parady wyrażamy żal z tego powodu. Część rodziców wsparła
nas kupując drobne prezenty w pobliskim sklepie i nasi Mikołajowie wręczali je dzieciom.

2.Przyjazd Mikołajów na Plac odbył się ponad pół godziny przed czasem co spowodowało, że Ci którzy pojawili się ok. godz.13 nie zobaczyli tego widowiska

Robert Kędziora: Trasa przejazdu jest zaplanowana poprzez tarnobrzeskie miejskie osiedla. W zeszłym roku przejazd również rozpoczął się ok. 11.00 i „konwój” z Mikołajami dotarł na Pl. B/. Głowackiego ok. godz. 13.00. W tym roku przejazd przebiegał szybciej – mniejszy ruch – co przyczyniło
się że kawalkada dotarła na Plac ok. godz. 12.35

Ze swojej strony chcieliśmy jeszcze raz podziękować wszystkim sponsorom, którzy wsparli nas przy organizacji VIII Parady.

video: Piotr Morawski

foto+foto główne: Tomasz Kantorowicz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
K.
9 lat temu

Skoro licealistki i gimnazjalistki odbierały dla siebie prezenty, to jak miało zostać dla maluchów?

tbg
9 lat temu

Co było w tych paczkach że teraz takie wielkie halo? Co do wcześniejszego przyjazdu to skoro wiedzieli, że są dużo przed czasem to zawsze mogli zrobić jeszcze jakąś pętelkę po ulicach.

Mefisto
9 lat temu

jako obdarowany informuję, że paczce był iIPad 2

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content