Muszkieterowie po raz jedenasty wspierają potrzebujących

6 grudnia ruszył w Polskę Konwój Muszkieterów. Tegoroczna akcja potrwa do 31 stycznia 2012 roku. Kampania Grupy Muszkieterów zorganizowana zostanie już po raz jedenasty pod hasłem „Konwój Muszkieterów Dzieciom”. Pomoc finansowa trafi do 245 domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych w całej Polsce.

Jak co roku, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, Fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów organizuje akcję charytatywną Konwój Muszkieterów. Jej ideą przewodnią jest udzielenie wsparcia najbardziej potrzebującym placówkom opiekuńczo-wychowawczym i ośrodkom pomocy społecznej z miejscowości, w których znajdują się sklepy sieci Intermarché i Bricomarché. W ciągu dziesięciu lat trwania akcji, Konwój dotarł do prawie
1.500 placówek, w tym domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, parafii oraz punktów
PCK i Caritas, udzielając im wsparcia o wartości ponad 6 mln złotych.

W tegorocznej edycji Konwoju, Fundacja Muszkieterów wesprze finansowo 245 domów dziecka oraz ośrodków opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski wskazanych przez właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché. Każda z wytypowanych przez nich placówek otrzyma wsparcie w wysokości 3.500 zł, a ośrodki te same zadecydują na co przeznaczą przekazane przez Muszkieterów środki finansowe.

-Z roku na rok rośnie liczba placówek, które korzystają z naszego wsparcia oraz wartość udzielanej pomocy. Docieramy przede wszystkim do placówek znajdujących się w małych i średnich miejscowościach, które często zmagają się z problemami finansowymi i potrzebują wsparcia z zewnątrz. To nasi sąsiedzi, więc tym bardziej nie możemy zapominać o nich w tym świątecznym okresie – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

Klienci sieci Intermarché i Bricomarché mogą bezpośrednio zaangażować się w Konwój Muszkieterów. W tym celu Fundacja Muszkieterów przygotowała specjalne torby zakupowe, dochód z ich sprzedaży w całości przekazany zostanie ośrodkom opiekuńczym i domom dziecka. – Aby wspomóc akcję, wystarczy zakupić torbę za symboliczną złotówkę – tłumaczy Marek Feruga. Cel na który przekazane zostaną środki uzyskane z jej sprzedaży, czynią ją naprawdę wyjątkową. To dowód na to, że w życiu codziennym nawet dzięki najmniejszym drobiazgom możemy zmieniać na lepsze otaczający nas świat.

Klienci mogą również dołączyć do akcji przez zakup marek własnych supermarketów
oznaczonych na konwojowych plakatach.

-Od lat w inicjatywę Muszkieterów angażują się tysiące osób. Są wśród nich klienci sklepów, partnerzy biznesowi, a także artyści estradowi – dodaje Prezes Fundacji Muszkieterów – Dzięki temu Konwój może pomagać coraz większej liczbie dzieci.

W tym roku do akcji Muszkieterów dołączy także wokalista Jacek Stachursky, który
28 stycznia 2012 r. wystąpi w specjalnym koncercie zorganizowanym na zakończenie akcji. Podobnie jak w poprzednich latach w Konwoju wezmą również udział aktorzy z Teatru Wariaté, którzy w piętnastu miejscowościach, wystawią świąteczne przedstawienie dla dzieci z placówek wychowawczo-opiekuńczych p.t. „Zimowa układanka”.

Konwój Muszkieterów to nie jedyny dowód na społeczne zaangażowanie Muszkieterów. Oprócz Konwoju organizowana jest akcja „Zbieramy krew dla Polski”, promująca honorowe krwiodawstwo, budowane są Place Zabaw Muszkieterów, a także organizowana jest kampania „Muszkieterowie dla Polek”, w ramach której prowadzone są badania mammograficzne.

Więcej informacji na temat Konwoju Muszkieterów będzie można znaleźć na plakatach promujących akcję, w gazetkach handlowych, na stronach internetowych: www.muszkieterowie.pl, www.intermarche.pl oraz www.bricomarche.pl, a także w lokalnej prasie.

Patroni medialni Kon w oj u Mu sz ki eter ów w 201 1 r oku :
Gazety Grupy Polska The Times: Głos Wielkopolski, Dziennik Zachodni, Gazeta Wrocławska, Dziennik Łódzki, Gazeta Krakowska, Dziennik Bałtycki, Kurier Lubelski, a także Radio PLUS oraz portal miastodzieci.pl.

Informacje o Fundacji Muszkieterów

Fundacja Muszkieterów została założona w 2002 r., a jej głównym celem jest pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej, zwłaszcza dzieciom z domów dziecka. Fundacja, zgodnie z wartościami Grupy Muszkieterów dotyczącymi dzielenia się zyskami z potrzebującymi, podejmuje na co dzieo liczne inicjatywy dobroczynne i prospołeczne w miejscowościach, w których działają sklepy Intermarché i Bricomarché.

Więcej informacji o Grupie Muszkieterów w Polsce znajduje się na stronie www.muszkieterowie.pl.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x