Koncert legendarnej grupy KAT w Tarnobrzegu, godz.19

Koncert zespołu KAT i Romana Kostrzewskiego odbędzie się w ramach promocji najnowszej płyty „Biało -Czarna”, 9 grudnia w klubie MAXIM. Bilety w cenie 34 zł do nabycia w sklepie muzycznym CZAK MUSIC – (budynek fregata nad Wisłą) oraz w sklepie muzycznym SONIC – (przy placu Bartosza Głowackiego. W dniu koncertu – 40 zł. Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie mRock.

KAT &RK- biografia

Początek działalności kultowego, najważniejszego polskiego zespołu thrash metalowego datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla „ Ostatni tabor/ Noce Szatana”, grupa zdobywała swe szlify podczas sesji nagraniowych dla PR Katowice ( dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych.

Ukoronowaniem swej dotychczasowej pracy było zwycięstwo w plebiscycie publiczności na największym w latach 80-90-tych XX w Festiwalu Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin 81’. Popularność singla w mediach zaowocowała dłuższa trasa koncertowa u boku fińskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje czego skutkiem było nagranie debiutanckiego albumu „Metal and hell” dla belgijskiej firmy Ambush Records (maj 1986r) i jej polskiej wersji pt: „666” wydanej przez Klub Płytowy „Razem”. Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania („Spodek”- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD …

Na wyjątkową pozycję zespołu poza warstwą muzyczną miały wpływ także teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem „baletu wielu rekwizytów”.

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86’ zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: „ My blood, your blood”, poświęconemu polskiemu rockowi.

W lutym 1987r. dwukrotnie występuje w katowickim Spodku z METALLICĄ. W tym samym roku ukazuje się koncertowy album zespołu „38 minutes of life”, zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICĄ.

Kolejna płyta „Oddech wymarłych światów” wydana w 1989r. okazała się wyjątkową pozycją w dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

Różnice pomiędzy muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności zespołu.
Jednak w 1992 r. KAT powraca z płytą „Bastard”, dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994r. wydaje album „Ballady”, który ukazuje jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB) . Następnie zaś wiele koncertów , spośród których wartym odnotowania jest wspólny listopadowy koncert
z MÖTORHEAD w Zabrzu.

1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu „Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach”. W 1998 r. ukazuje się album „Szydercze zwierciadło” , uwieńczony zostaje dużą trasą koncertową.

Ze względu na nagłą śmierć głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 1999 r. zespół zawiesza działalność powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną „Kat on tour again”.

W 2005r. na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała płytę dvd pt.: „Somewhere in Poland”.

Rekonstrukcja Kata okazała się być niezbyt fortunną. Pożądanym stało się przemianowanie zespołu na KAT & RK i samookreślenie w świadomości fanów, co skutkowało olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych ostatnich lat i rejestracja nowego dvd koncertowego „Życie po życiu” (Katowice-14.04.07.r.)

„Biało- czarna” to najnowsze wydawnictwo studyjne zespołu zarejstrowane na przestrzeni lipca-grudnia 2010 roku.Płyta wydana została przez Mystic Productions w marcu 2011 roku,dochodząc do trzeciego miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się płyt w Polsce.

Zespół występuje w następującym składzie:

Roman Kostrzewski- wokal

Ireneusz Loth- perkusja

Piotr Radecki- gitara

Krzysztof Pistelok- gitara

Michał Laksa- bas

video: thewitcher1990

Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
devil
8 lat temu

Toooooooo lubię!

Mefisto
8 lat temu

devil rules !
ja też lubię

Piotrek
8 lat temu

Najnowsza płyta „Biało – Czarna” nie za specjalnie przypadła mi do gustu, muzycznie spoko ale teksty Romka zbyt odjechane. Najważniejsze, że Kat zawsze gra na koncertach dużo starych kawałków a klimat sali rozp…a 🙂 Do zobaczenia na koncercie.

Mefisto
8 lat temu

nie ważne teksty
ważne żeby było INFERNO !

666
8 lat temu

INFERNO na pewno będzie. Ten Tarnobrzeg coraz bardziej mi się podoba, mRock wzięło się za robotę i efekty są. Do załogi mRocka – pamiętajcie aby przy okazji tego typu koncertów promować jakiś lokalny zespół. Zagranie przed Katem to już coś. Zagra ktoś przed Katem?

Vlad Impervious
8 lat temu

Byc może my czyli Impervious ale dzisiaj bedziemy wiedzieć na pewno wiec nie zapeszam

666
8 lat temu

Z którego koszyka będziecie losowani? 😀 Z przyjemnością zobaczę Impervious na żywca, widziałem Wasz koncert na YT i to przed Decapitated hoho.

Vlad
8 lat temu

Miło to słyszeć nawet bardzo,a co do koncertu jak będe coś wiedział to napisze niezwłocznie

zurek
8 lat temu

Witam

Niestety nie będzie żadnego supportu przed Katem. Zgłosiło się ponad 10 zespołów do grania supportu. Oczywiście dla nas pierwsze w kolejce było tarnobrzeskie Impervious.

Z relacji managera zespołu koncert ma trwać ponad dwie godziny i stwierdził że nie potrzebuje supportu – szkoda.

W styczniu szykują się również dwa poważne koncerty i tu już na pewno będziemy potrzebować lokalnych supportów – ale o tym niebawem.

Zapraszam w piątek do MAXIMa szykuje się dobry koncert 🙂

Vlad Impervius
8 lat temu

No to mamy jasność i czekamy na następne

zurek
8 lat temu

zostało tylko 13 biletów cenie 34zł – przed koncertem cena biletu – 40 zł

do zobaczenia jutro 🙂

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x