Najpierw razem pili, później okradł kompana

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mężczyźnie, który ukradł pensję kompanowi od kieliszka. Złodzieja z pieniędzmi zatrzymali policjanci. Był pijany. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

Dochodziła godz. 13 w sobotę, funkcjonariusze pionu kryminalnego pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega uzyskali informację o kradzieży pieniędzy zamroczonemu alkoholem mężczyźnie, który przebywał pod sklepem spożywczym na tarnobrzeskim osiedlu Mokrzyszów. Złodziej z łupem oddalił się w nieznanym kierunku.

Funkcjonariusze natychmiast udali się w rejon zdarzenia. Podczas prowadzonych czynności policjanci ustalili, że tego dnia, 23-letni mężczyzna spotkał przed sklepem spożywczym kolegę z dawnych lat. Między mężczyznami wywiązała się rozmowa, podczas której 23-latek zaproponował wspólne wypicie alkoholu. W tym celu młody człowiek zakupił alkohol i wspólnie z kolegą rozpoczął biesiadowanie. Gdy trunek się skończył, 23-latek postanowił jeszcze go dokupić. Mężczyzna idąc do sklepu, z kieszeni spodni wyciągnął plik 100 złotowych banknotów. Pieniądze przykuły uwagę kompana od kieliszka.

Po powrocie z zakupów 23-latek postawił kolejną butelkę wódki. Mężczyźni zasiedli ponownie do biesiady. Po pewnym czasie sprawca zauważył, że jego kompan jest mocno pijany. Wykorzystał okazję i z kieszeni 23-latka wyciągnął pieniądze. Z gotówką w kwocie tysiąca złotych oddalił się z miejsca zdarzenia. Drzemiącego 23-latka zauważyli mieszkańcy osiedla. Powiadomili policjantów. Funkcjonariusze prowadząc czynności ustalili, że mężczyzna padł ofiarą kradzieży pensji w kwocie 1000 złotych. Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja.

Po krótkim czasie został on zatrzymany. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze odzyskali skradzioną gotówkę.

Podejrzanego mężczyznę zatrzymano w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany. Za popełnione przestępstwo wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x