Porażka tarnobrzeskich koszykarzy w Zielonej Górze

Fatalne wieści dotarły z Zielonej Góry, gdzie koszykarze tarnobrzeskiej Siarki przegrali z miejscowym Zastalem 75:90. Najwięcej punktów zdobył dla Siarki J. T. Tiller – 23.  Dzięki zwycięstwu gospodarze przerwali serię czterech porażek z rzędu.

Pierwsza kwarta spotkania była bardzo wyrównana. Dopiero w drugiej Zastal zaznaczył swoją przewagę. Zielonogórzanie zaczęli od prowadzenia w niej 20:4, a świetnie w tym okresie meczu grali Walter Hodge i Kamil Chanas. Hodge już po pierwszej połowie miał na swoim koncie double-double, a Chanas był niezwykle skuteczny.

Pod koniec trzeciej części meczu gospodarze prowadzili już nawet 76:50 i jasne było, kto wygra całe spotkanie. W zespole Siarki Jezioro dobrze grali LaMarshall Corbett i J.T. Tiller, ale ich śladem nie poszli Polacy. Wojciech Barycz nie zdobył żadnych punktów, a Marek Piechowicz zaledwie siedem. Większość ze swoich 10 punktów Przemysław Karnowski zdobył w pierwszej kwarcie. Tym meczem Zastal przerwał serię czterech porażek z rzędu.

Najlepszym graczem gospodarzy był Uros Mirković, który zdobył 18 punktów i miał dziewięć zbiórek. Walter Hodge zakończył mecz z dorobkiem 14 punktów i 11 asyst. 23 punkty dla Siarki Jezioro zdobył J.T. Tiller.

Zastal Zielona Góra – Siarka Jezioro Tarnobrzeg 90:75 (27:25, 31:16, 18:15, 14:19)

Zastal:
Mirković 18 (1×3), Stelmach 17 (2×3), Hodge 14 (2×3), Chanas 13 (1×3), Dłoniak 9 (1×3), Sroka 8 (2×3), Flieger 4, Rajewicz 4, Matczak 2, Chodkiewicz M. 1, Chodkiewicz A. 0.

Siarka: Tiller 23, Corbett 18 (4×3), Doaks 11, Karnowski 10, Piechowicz 7 (1×3), Rabka 4, Wyka 2, Barycz 0.

Okazję do rehabilitacji podopieczni trenera Szczubiała będą mieć już w sobotę, kiedy to zmierzą się w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.