14 wypadków, 4 ofiary śmiertelne – policyjny bilans świąt

Od piątku do poniedziałku trwały policyjne działania „Boże Narodzenia 2011”. Przez te cztery dni na drogach Podkarpacia doszło do 14 wypadków, w których rannych zostało czternaście osób, a cztery zginęły. Policjanci zatrzymali 46 nietrzeźwych kierowców.

W Wigilię około godz. 20 w Lubaczowie na ul. Unii Lubelskiej doszło do potrącenia pieszej. Wstępnie ustalono, że 28-letni kierowca mercedesa potrącił przechodzącą przez jezdnię kobietę. W wyniku doznanych obrażeń, 82-letnia piesza zmarła w karetce w drodze do szpitala. Kierowca mercedesa był trzeźwy.

Do poważnego wypadku doszło w niedzielę około godz. 9.40 w Łężynach w powiecie jasielskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem 190, 41-letni mieszkaniec gminy Nowy Żmigród, wyjechała z drogi podporządkowanej prowadzącej do centrum miejscowości na drogę relacji Jasło – Nowy Żmigród. Po przejechaniu kilkudziesięciu metrów, skręcając w lewo w drogę dojazdową do prywatnych posesji, zderzył się z wyprzedzającym go bmw. Obaj kierowcy trafili do szpitala. Około godz. 16. kierujący mercedesem 41-letni mężczyzna, w wyniku odniesionych w wypadku obrażeń, zmarł.

Do innego tragicznego wypadku doszło także w niedzielę przed godz. 19. w miejscowości Werchrata w powiecie lubaczowskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca volkswagena golfa najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. 36-letni pieszy zmarł w drodze do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

W świąteczny poniedziałek przed godz. 19. w Przemyślu na ul. Krakowskiej, 20-letni kierowca bmw potrącił mężczyznę, który prawdopodobnie wszedł nagle na jezdnię. Potrącony pieszy zmarł na miejscu wypadku.

Podczas akcji „Boże Narodzenie 2011” policjanci kontrolują także trzeźwość kierujących. W Wigilię funkcjonariusze zatrzymali 13 nietrzeźwych kierowców. Do wypadku, do którego przyczynił się alkohol doszło w niedzielę rano w Krzątce w powiecie kolbuszowskim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 21-letni kierowca bmw nie dostosował prędkości do warunków drogowych, wpadł w poślizg, wjechał do rowu i dachował. Do szpitala z urazem kręgosłupa i głowy trafił pasażer samochodu. Bmw jechało trzech młodych mężczyzn, wszyscy byli pijani. 21-latek kierujący samochodem miał ponad promil alkoholu w organizmie.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content