Sylwester na tarnobrzeskim rynku (fotoreportaż oraz video HD)

W sylwestrową noc na Placu Bartosza Głowackiego po raz pierwszy odbył się pokaz laserowy przygotowany przez firmę Visual Sensation. Do zabawy tarnobrzeżanom przygrywało trzech dj-ów.

Zabawa na rynku rozpoczęła się o godz. 22.30. O północy po życzeniach od włodarza miasta, rozpoczął się pokaz laserowy wraz z efektami pirotechnicznymi.

video: Piotr Morawski

foto: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mona Liza
9 lat temu

some elyty…

sob_owiak
9 lat temu

Dwie sprawy są oczywiste:
1. zmarnowane 40 000 pln (kto tę kasę zgarnął? DJ Lament?).
2. Agnieszka robi lepsze zdjęcia niż Piotr
Coż:
bardzo niedobrze, że ESTEKA (patrz KNIEJA – to w tej drużynie ukształtowała się osobowość Mastalerza)stała się jedyną słuszną organizacją( czy na pewno „pozarządową”?…) w TBGu. Kaszana.

1a. fatalna praca ochrony, niewiele profesjonalizmu.

Piotrek
9 lat temu
Reply to  sob_owiak

@2 🙂
Agnieszka robi bardzo dobre zdjęcia, to fakt. Gdy wymieniamy się obiektywami jak np. na PLK to nie widać różnicy – podobno ma dobrego nauczyciela 😉 Podczas Sylwestra Agnieszka przez całą imprezę robiła tylko zdjęcia, bardzo jasnym, 5-krotnie droższym obiektywem od tego, którym ja filmowałem i zrobiłem kilka fotek. Różnica musi być widoczna.

@1a – Ochronę widziałem praktycznie wszędzie, czy ich praca była fatalna? Trudno powiedzieć, mi i moim znajomym nic się nie stało. Upilnować tłum nie jest łatwo. Widziałem interwencje ochrony, nawet na pierwszych zdjęciach Agnieszki jest uchwycona brawurowa akcja pojmania 😉 Odgłos spadającej butelki gdzieś na filmie jest zarejestrowany – musiała komuś wypaść 🙂

Pokaz laserów podobał mi się ale spodziewałem się czegoś lepszego jak za 20 tys. zł. Pokaz sztucznych ogni trwał tyle ile zeszło mi ze zmianą obiektywu a robię to dość szybko…

sob_owiak
9 lat temu
Reply to  Piotrek

haaaa; teraz powinienem zapytać: a kto jest nauczycielem Agnieszki? 😉
Ale Piotr, poważnie (offtop): weź się chłopie do roboty, bo te ptaki Żaka (fotki z ZOO?) i robale Mietły (z przydomowego śmietnika) promowane przez MTvTBG – to osuw i cepelia…
Gdzie Twoje „drapole” (rozwój, awaluacja)?
p.s.
a podobno to nie sprzęt jest najważniejszy…. 😉

Piotrek
9 lat temu
Reply to  sob_owiak

„Drapole” w 2011 nie dopisały, była dobra czatownia, sprawdzone miejsce(w 2010 roku swoje najlepsze bieliki tam zrobiłem) tylko myszołowy zlatywały, 10 lat temu to było coś ale od kilku lat bielik się trafiał, więc myszak już tak nie cieszy. Kilka prawie 12 godzinnych zasiadek przy dobrym mrozie zaliczyłem. Niestety naszą czatownię odwiedziło kilku „niedzielnych” fotografów, którzy przychodzą na dwie godziny w dzień i wychodzą jak ptaki jeszcze latają, przepłoszone ptactwo nie chciało później wracać, są pewne zasady(przychodzisz i wychodzisz jak jest ciemno, ptaków nie ma) Drapole to nie sikorki… Rok 2012 jak na razie niczego dobrego nie wróży, na drapole potrzebna jest ostra zima…

„a podobno to nie sprzęt jest najważniejszy…. ” to się zgadza. Nawet najlepszy i najdroższy profesjonalny sprzęt w nieodpowiednich rękach sam dobrych zdjęć nie zrobi. Doświadczenie i umiejętności są bardzo ważne, z drugiej strony nawet najlepszy fotograf nie zrobi dobrych zdjęć słabym aparatem i kiepskim\ciemnym obiektywem w miejscu gdzie praktycznie nie ma światła. Wypalanie lampą błyskową się nie liczy.

sob_owiak
9 lat temu
Reply to  sob_owiak

no właśnie, jakoś niedzielnych fociarzy całkiem sporo się zrobiło i zdaje się Grzegorz ma w tym swój udział: razem z „Dyszlem” jakieś niedzielne kursy foto kręcili w ŚDKu?
ale dobrze Piotr, bądź dzielny bo ważka w Bibliotece to dobra robota(przesunięcie akcentu z dokumentu na art), ale za mało i za „cicho” 🙂

Grzegorz Lipiec
9 lat temu
Reply to  Piotrek

Ten niby pokaz sztucznych ogni był tak szybki, jak jazda bolidem F1 :p A foty zacne.

Gonzales
9 lat temu

ad vocem:
– jedna ważna uwaga: ogłoszenie o otwartym konkursie było zamieszczone na stronach urzedu miasta i lokalne gazety też o tym sie rozpisywały, tu rodzi się pytanie: czy ktoś oprócz Esteki się zgłosił? Zadałem sobie trud i sprawdziłem , że nikt… Zatem nie miej pretensji, że pozostałe organizacje albo nie mają środków na to, możliwosci czy najogólniej biorąc rzecz chęci…
– nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, że firma była kiepska- w miarę szybko reagowali, a ciekawe (moze ktoś) odpowie czy były jakieś akty wandalizmu czy rozbojów? To będzie swiadczyło o ich profesjonaliźmie…
– 40 tys. poszło na organizacje myślę, że fajnej imprezy… zatem nie zostały zmarnowane, ciekawa jakie byly całkowite koszty imprezy?

sob_owiak
9 lat temu

@Gonzales:
a ja się nie zgadzam, że Ty się nie zgadzasz ! 😉
oczywiście, można sobie dyskutować i pyskować „(człowiek + pies):2 = po trzy nog” (jak to najczęściej na lokalnych forach internetowych), ale jest to strata czasu; dlatego nie będę wywlekał, że w Tarnobrzegu to żaden problem ogłosić konkurs w którym wystartuje tylko jeden (z góry znany) podmiot. Ale nawet przyjmując, że nie było nikogo oprócz ESTEKi, to wcale nie znaczy że kasę trzeba zmarnować.
Podsumowując: koło ESTEKI (układu PM – ESTEKA) zaczyna śmierdzieć… To nie pierwsza impra, którą ESTEKA zjechała i nie jest usprawiedliwieniem fakt, że w Tarnobrzegu tylko ESTEKA (Piątkowski, Szwed + KĘDZIORA->Straż Miejska) lubi Mastalerza 😉 .
Firma ochroniarska? Nie tylko, że nie dostosowała się do klimatu (stroje a’la OMON – nawet kask na głowie… – wiocha na imprezie rozrywkowej), to nie wywiązanie się z obowiązku: hektolitry wódy i jaboli wniesione na imprezę.
Po prostu: TARNOBRZEG. 🙂
p.s.
Kotlet: co tam w Zamku u Wójcika było? dużo ludzi zwiedzało zamek za 10 pln?

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

Z tego co wiem, to zainteresowanie zamkowe było spore.

sob_owiak
9 lat temu

@ Grzegorz Lipiec
no tak, ja też słyszałem, że zainteresowanie było spore… ale nieco z konieczności: wracający (błądzący) z placu czerwonego na Dzików, z konieczności „zwiedzali” Zamek (bo szli na skróty i zygzakiem do domu).
no ale: „z tego co wiem”, piszesz Grzegorz – znaczy nie było Ciebie (mediów) na zamku?
Zresztą jak znam życie, Kotlet byłby tam pierwszy; musi dbać o dobre relacje z Wójcikiem – zamkowe wnętrza i plenery dla pro-foto-weselicho są cool.(dlatego zapytałem Kotleta)
Podsumowując: zainteresowanie Zamkiem Dzikowskim w Sylwestra było spore, ale nie ze strony mediów?

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

Wiesz myślę, że było spore. Bo popatrz ile razy było pisane o tym sylwestrze. A o samym Zamku też było ostatnio dużo… iluminacje, msza święta w niedokończonej Kaplicy, wcześniej Noc Muzeów.
Mnie nie było… trochę zamieszania sylwestrowego wprowadził Klasztor Ojców Dominikanów i relikwie JP2.

sob_owiak
9 lat temu

Nie, no info i zainteresowanie przed bylo ok. Chodziło mi o zainteresowanie odbywaniem się imprezy i relacją (np.” w Sylwestra do zamku przybyło czterech tarnobrzeżan i dwa psy, z czego średnio zawierali 1,5 promila, dyr. Wójcik przegonił ich przy pomocy kija od szczotki… „)
Relikwie JP2 u Dominikanów? ooo, ciekawe. Zdaje się, ze pojawi się takich więcej w TBGowskich parafiach. Co to za akcja? Czyżby jednak zdecydowali się podzielić ciało JP2 na relikwie?

Grzegorz Lipiec
9 lat temu

To jest materiał z krwią JP2. A relikwie będą „wędrować” po wszystkich tarnobrzeskich parafiach.

maruda
9 lat temu

Była w Tarnobrzegu kiedyś impreza, która wszystkim się spodobała? Wątpię. UM gdyby wydał nawet 200tysiaków to i tak wszystkich nie zadowoli. Co by nie było. Tym razem było coś nowego. Jak za taką kasę laserarze mogli więcej poświecić.

dolar
9 lat temu

Moim zdaniem za 40 tys lepiej byłoby zorganizowac w koncu jakis koncert w sylwestra. Dj-e mogliby zaczac grac ok 20, potem jakies zespoly grajace za zwroty lub małą stawke a po 24 gwiazda wieczoru.

sob_owiak
9 lat temu

Podsumowując:
klęskę imprezy i zmarnowanie kasy tarnobrzeskich podatników, potwierdza brak informacji o imprezie (czyt.”obwieszczenia kolejnego sukcesu obecnej władzy”), na stronie UMTBG (która ma zwyczaj informować o każdym pochlebnym władzy pierdzie, włącznie z nieporozumieniem pt. „nowa strona/logo IKS”).
Amen.

Mefisto
9 lat temu

tak na podsumowanie powyższego uświadamiam decydentów, że za 40 tysiaków można ściągnąć Amerykę a nie obsługę adapteru z Pacanowa. Kiedy w tym mieście w końcu skończy się schlebianie pijanemu motłochowi?! Czy to tak trudno zadbać o jakość zabawy noworocznej ?!

Piotrek
9 lat temu

„1. zmarnowane 40 000 pln (kto tę kasę zgarnął? DJ Lament?).”

DJ otrzymali po 1000zł brutto.

XYZ
9 lat temu

Ludzie co to jest 40 tys:) bladego pojęcia nie macie o cenach w tej branży:)) zwłaszcza 31.12. :))))))))))))

Zenon
9 lat temu
Reply to  XYZ

To fajerwerki aż tak poszły w górę?! Zamiast nich jakieś lasery? Ja tego nie kupuję.

zurek
9 lat temu

za 40 tys to można zrobić potańcówkę w kaprysie a nie imprezę sylwestrową w plenerze 🙂 może dla tego nikt inny nie startował do konkursu

lasery ciekawe zwłaszcza, że nigdy czegoś takiego nie było

znajomy sędziego
9 lat temu

Kilku prywaciarzy z Przywiśla ze swoimi fajerwerkami „na pomniku” przebiło show sponsorowane przez UM 😉 Ale dlaczego mnie to nie dziwi.

Kuba
9 lat temu

To mnie akurat to też nie dziwi, nie było trudno przebić show na placu. Ale takich fajnych latarek chłopcy z Przywiśla już nie mieli 🙂

agnieszka abram
9 lat temu

szczesliwego nowego roku wszystkim mieszkancom tbg przesyla agnieszka

25
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x