Sandomierz uhonorował aktorów z serialu „Ojciec Mateusz” (zdjęcia)

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 9 stycznia br., w sandomierskim Ratuszu, odtwórcy głównych ról w telewizyjnym serialu „Ojciec Mateusz” otrzymali honorowe tytuły „Bene Meritus”, przyznawane osobom zasłużonym dla rozwoju i promocji Sandomierza.

Wśród szczególnie zasłużonych i wyróżnionych znaleźli się: Artur Żmijewski odtwórca roli księdza Mateusza Żmigrodzkiego, Piotr Polk serialowy podinspektor Orest Możejko i Michał Piela – aspirant Mieczysław Nocul. Akty nadania tytułów oraz symboliczne klucze do bram miasta wykonane przez Andrzeja Karwata wręczyła Ewa Kondek, Zastępca Burmistrza Sandomierza.

Zaszczytne tytułu „Bene Meritus” przyznawane są od 2006 roku przez Burmistrza Sandomierza. Do tej pory klucze do bram nadwiślańskiego grodu otrzymało 12 osób. Jest to szczególne wyróżnienia przyznawane w podzięce i uznaniu nieocenionych zasług w rozsławianiu i promowaniu miasta.

– Wszyscy mieszkańcy Sandomierza doceniają zaangażowanie i wielki wkład aktorów w promowanie naszego miasta, nie tylko poprzez udział w „Ojcu Mateuszu”. Przy każdej okazji, ilekroć toczy się rozmowa na temat serialu, wyróżnieni mówią o walorach i znaczeniu Sandomierza. Za to chcieliśmy im serdecznie podziękować – powiedziała Ewa Kondek, Zastępca Burmistrza.

Aktorzy jednogłośnie stwierdzili, że otrzymany tytuł „Bene Meritus” jest dla nich zaszczytem i honorem.

– Klucz jest duży i ciężki, ale za to bardzo cenny. Nie wiem, czy zrobiliśmy tak dużo, aby otrzymać klucze do bram miasta, ale obiecuję, że na ile tylko państwo nam pozwolą, będziemy je godnie reprezentować – mówił Piotr Polk.

Zadowolenia nie krył Michał Piela, który cieszy się, że dzięki serialowi został wypromowany właśnie Sandomierz. Dodał, że latem planuje zwiedzanie razem z rodziną całego województwa świętokrzyskiego.

Jak wspomniała Ewa Kondek dzięki tym symbolicznym kluczom bramy nadwiślańskiego miasta będą dla aktorów zawsze otwarte.

Dyplomami i wyróżnieniami uhonorowane zostały osoby i instytucje, które na co dzień wspierają działalność kulturalną w Sandomierzu.

Całość uroczystości dopełnił występ sandomierskiego zespołu Sando All Stars. Przed uroczystością aktorzy obejrzeli Jasełka w wykonaniu grupy „Misie” z Przedszkola nr 5 w Sandomierzu.

foto&źródło: UM Sandomierz

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mona Liza
12 lat temu

dwie sandomierskie dziewice były by znacznie lepsze !
a tak poważnie to czym Ci panowie się zasłużyli?

Tarnobrzeżanin
12 lat temu

Chyba tylko tym, że robili to co było w scenariuszu ale za to im przecież płacą. Również nie rozumiem dlaczego aż „szczególnie zasłużeni” Gdyby zrobili od siebie coś dla Sandomierza to bym zrozumiał. Sam Polk miał wątpliwości… 🙂 Wszystko na siłę.

Chętnie dowiem się ile publicznych pieniędzy wydał UM Sandomierz obcej „szczególnie zasłużonej” ekipie Ojca Mateusza?

leszek szustak
12 lat temu

Skont wierz czy nie zrobili coś dla Sandomierza prócz roli w filmie ?

Tarnobrzeżanin
12 lat temu

W necie znalazłem informację o dofinansowaniu płyty Piotra Polka przez UM Sandomierz kwotą 200tys zł. Czyli Polk nagrał płytę, która ma promować miasto, coś jeszcze zrobił za pieniądze mieszkańców miasta? Czym się jeszcze zasłużył? Napisz, może jest coś o czym nie wiem lub w necie nie znalazłem.

Mona Liza
12 lat temu

a ja myślę, że jakaś d….a wołowa z sandomierskiego magistratu chciała trysnąć głupotą i wystrugała ten chory pomysł za kasiorę podatnika by przez minutę zaistnieć w cieniu polskiego bollywood.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content