Koncert zespołu h.R.A.B.I.A. w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert mieleckiej formacji h.R.A.B.I.A. odbył się w sobotę 21. stycznia w tarnobrzeskim pubie Końca nie Widać.

Koncert nie przyciągnął wielkich rzeszy odbiorców, zespół h.R.A.B.I.A. znany jest bowiem głównie z występu w telewizyjnym muzycznym show, podczas którego brawurowo wykonali utwór „Warszafka”, którego nie mogło również zabraknąć w sobotę.

O zespole:

h.R.A.B.I.A. – to zespół, który określa swoją muzykę jako histerycznie rytmiczną alternatywę bardzo intensywnie abstrakcyjną, czyli rozwinięcie wzbudzającej zainteresowanie bądź nie, nazwy. Powstał z inicjatywy „hRABIEGO” (Adrian Markiewicz) oraz Tomka Dzienia w 2009 roku.

Po wielu zmianach personalnych udało się wreszcie ustabilizować sytuację, i część muzyków z aktualnego składu wreszcie na stałe zagościła w zespołowych okopach, a po próbach bunkrowych wspierają resztę w zbrojnym ataku na uszy i umysły polskiego słuchacza. Muzyka formacji to przełamujące bariery połączenie różnych gatunków, zaangażowanych tekstów, świetnego brzmienia oraz świeżego nasyconego ambicją i eksperymentalizmem podejścia do formy.

Pod szyldem „h.R.A.B.I.A.” swój pierwszy występ zespół dał 29 sierpnia na „XIV Ogólnopolskim Spotkaniu z Piosenką Autorską ORANŻERIA 2009” otrzymując wyróżnienie specjalne i zaproszenie na Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej BAZUNA 2010.

Drzwi do zaprezentowania się szerszemu gronu, otworzył mu telewizyjny program stacji Polsat, „Must Be The Music – Tylko Muzyka”, gdzie zespół zrobił furorę utworem „Warszafka”, wzbudzając w ludziach z całej Polski przeróżne uczucia, przekładające się na niezwykle ożywione i zacięte dysputy.

Zespół w półfinale programu zaprezentował jeszcze utwór „Cham”, który również został bardzo przychylnie odebrany przez publikę. Jeżeli pragniesz poczuć hrabiowską muzykę i energię płynącą od wykonujących ją ludzi, to nie bój się przyjść na koncert 🙂

Skład:

Adrian „hRABIA” Markiewicz – śpiew, instrumenty perkusyjne

Tomek Dzień – bas

Tomasz „Prezes” Kacprzak – perkusja

Andrzej „Szprotu” Paprot – gitara

Jarek Dzień – gitara

http://www.myspace.com/hrabiamielec

http://www.facebook.com/pages/hRABIA/131953083493766

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Do organizatora koncertu
8 lat temu

Jedna sugestia odnośnie oświetlenia kapeli, tzn. do jego braku – tragicznie to wygląda. W piwnicy mam już lepsze światło gdyż jest przynajmniej jedna żarówka bez klosza. W Końca Nie Widać korzysta się z oświetlenia, które wpadnie przez okna z ulicy… Jeśli pubu nie stać na stałe oświetlenie to zwykłe lampki na ścianie zrobią lepszy klimat niż lampa z ulicy. Jak mRock nie zrobi koncertu to jest buro i ponuro 🙁

Było super
8 lat temu

Oświetlenie było bardzo dobre podobnie jak cały koncert i organizacja. Czepiasz się i tyle gdyby było mocniejsze raziło by zespół po oczach i nie było by takiego klimatu …

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x