Młoda biegaczka z Sandomierza Mistrzynią Polski

Karolina Kołeczek zawodniczka UKS ,,Trójka” Sandomierz wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek w biegu na dystansie 60 m przez płotki. Złoty medal młoda zawodniczka wywalczyła podczas Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce, które odbyły się w dniach 26-29 stycznia.

Sandomierzanka w finałowym biegu zwyciężyła z czasem 8,55 sek. Druga na podium stanęła Nina Nycz z Wawelu Kraków z czasem 8,87 sek., natomiast trzecie miejsce zajęła Martyna Mąkosa z klubu RLTL ZTE Radom z czasem 8,90 sek.

Karolina na swoim zawodowym koncie ma już siedem medali w randze Mistrzostw Polski w tym piąty złoty. Biegaczka po udanym sezonie rozpoczęła przygotowania do sezonu letniego, którego docelową imprezą będą Mistrzostwa Świata Juniorów w Barcelonie.

foto&info: UM Sandomierz