Kradli rury aby sprzedać je na złom

Kary do 5 lat pozbawienia wolności grożą dwójce mężczyzn, którzy dzisiejszej nocy kradli metalowe rury z terenu byłej kopalni siarki. Funkcjonariusze ustalili, że skradzione rury sprawcy chcieli sprzedać w punkcie skupu złomu. Odzyskane mienie trafiło do prawowitego właściciela, jego wartość szacowana jest na kwotę 300 złotych.

Do zdarzenia doszło po godzinie 23, na terenie byłej kopalni w Tarnobrzegu. Dzisiejsza mroźna noc nie odstraszyła dwóch mieszkańców gminy Gorzyce, którzy postanowili odwiedzić teren byłej kopani. Jak się okazało, mężczyzn skusiły znajdujące się tam metalowe rury, które po kradzieży chcieli sprzedać w punkcie skupie złomu.

Rabusie przyjechali po łup samochodem osobowym. Pozostawili go przed byłą kopalnią i pieszo udali się w rejon, gdzie znajdowały się metalowe rury. Tam wybrali jedną z nich i ruszyli w kierunku pojazdu. Sprawców zauważyli pracownicy ochrony. Mężczyźni zostali zatrzymani, a na miejsce wezwano policjantów. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że mężczyźni w wieku 26 i 29 lat są mieszkańcami gminy Gorzyce.

Policjanci zbadali stan ich trzeźwości. Okazało się, że 29-latek ma 0,8 promila, a młodszy z mężczyzn 0,09 promila alkoholu w organizmie. Sprawców zatrzymano w policyjnej izbie zatrzymań. Dzisiaj usłyszeli zarzuty. Przyznali się policjantom do popełnionego przestępstwa.

Za swój czyn wkrótce odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Policja

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content