27.02 (poniedziałek) Manifestacja w ramach akcji „Mam haka na raka”, godz. 12

II Społeczne Liceum im. Małego Księcia w Tarnobrzegu organizuje manifestację w ramach ogólnopolskiej akcji Mam Haka Na Raka. Ma ona na celu skupienie uwagi lokalnej społeczności na działania związane z profilaktyką nowotworową.

Tegoroczna edycja dotyczy raka jelita grubego. Przemarsz rozpocznie się zbiórką o godzinie 12 obok fontanny przy Urzędzie Miasta. Uczestnicy, tj. uczniowie tarnobrzeskich szkół przejdą ulicami: Mickiewicza, Wyspiańskiego, Targową, Piłsudskiego, Wyszyńskiego i zakończą pochód na placu Bartosza Głowackiego. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Norbert Mastalerz.

************

Mam Haka na Raka to ogólnopolski program dla młodzieży, który został opracowany z myślą o budowaniu świadomego zdrowotnie społeczeństwa obywatelskiego. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jednym z jego nadrzędnych celów jest kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez umiejętną edukację i oswajanie młodzieży z tematyką chorób nowotworowych.

Koncepcja Mam Haka na Raka oparta jest na idei Think Global, Act Local (myśl globalnie, działaj lokalnie). W myśl tej zasady, program aktywizuje młodych Polaków i zachęca ich do prowadzenia działań profilaktycznych wśród lokalnych społeczności.

Zarówno działania na poziomie lokalnym, jak i ogólnopolska kampania społeczna, opracowana przez uczestników i emitowana po każdej edycji, mają szansę realnie przyczynić się do zmiany statystyk zapadalności i umieralności na choroby nowotworowe w Polsce, wspierając tym samym Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych.

Program wnosi nową jakość do polskiej ochrony i promocji zdrowia, w sposób naturalny wykorzystując potencjał młodego pokolenia – m.in. siłę perswazji, niekonwencjonalny sposób myślenia czy potrzebę aktywnego współtworzenia otaczającej rzeczywistości. Program, realizowany równolegle do roku szkolnego, ma charakter cykliczny. Każda z edycji dedykowana jest innemu nowotworowi.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content