Tarnobrzeżanka przekazała „fałszywej córce” ponad 11 tysięcy złotych i 6 tysięcy dolarów

Policjanci poszukują oszustów, którzy wczoraj wyłudzili pieniądze od 74-letniej mieszkanki Tarnobrzega. Pokrzywdzona przekazała pieniądze młodej kobiecie, podającej się za koleżankę jej córki. Łupem oszustów padło ponad 11 tysięcy złotych i ponad 6 tysięcy dolarów.

Wczoraj około godz. 15.30 u mieszkanki Tarnobrzega zadzwonił telefon. Młoda kobieta zachrypniętym głosem przedstawiła się jako jej córka, prosiła o pilną pomoc finansową. Podająca się za córkę tłumaczyła, że potrzebuje pilnie 20 tysięcy złotych na założenie lokaty. Jak twierdziła, pieniądze odda za kilka dni.

Starsza kobieta wyraziła zgodę, zaproponowała, że pożyczy 11 tysięcy złotych, ponieważ tyle ma. Domniemana córka dzwoniła jeszcze kilka razy do tarnobrzeżanki. Podczas kolejnej rozmowy powiedziała, że pieniądze odbierze jej koleżanka.

Wkrótce potem do mieszkania przyszła młoda kobieta, który przedstawiła się jako koleżanka córki pracująca w banku. 74-letnia mieszkanka Tarnobrzega przekazała kobiecie 11 400 złotych oraz 400 dolarów. Młoda kobieta wychodząc z mieszkania zwróciła się z prośbą o zorganizowanie większej kwoty pieniędzy, bo ta jest za mała. 74-latka przyznała się oszustce, że w banku na koncie mają z mężem oszczędności gromadzone od kilku lat. Młoda kobieta poprosiła, aby wybrać pieniądze z banku. Po namyśle małżeństwo pojechało do banku i wybrało pieniądze – ponad 6 tysięcy dolarów.

Po powrocie do domu znów zadzwoniła kobieta podająca się za córkę tarnobrzeżanki. Starsza pani poinformowała rozmówczynię, że ma pieniądze. Koleżanka domniemanej córki ponownie pojawiła się po pieniądze.

Oszustwo wyszło na jaw, kiedy po godz. 17 do domu starszej kobiety zadzwoniła jej córka.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
tbg
8 lat temu

Pomimo tego, że tyle w mediach o tym sposobie mówi się to i tak nadal starsi ludzie dają sie nabierać. Starość nie radość.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x