Blok socjalny zostanie wybudowany na ul. M. Dąbrowskiej w Tarnobrzegu (video)

Trzydzieści sześć rodzin zamieszka w budynku mieszkalno – socjalnym, jaki powstanie na osiedlu Serbinów, przy ul. M. Dąbrowskiej. W ubiegłym tygodniu Prezydent Tarnobrzega podpisał umowę z firmą ae fusion Studio Sp. z o.o. na opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego.

Według założeń, będzie to budynek mieszkalny, zabudowy wielorodzinnej z przeznaczeniem pod tzw. mieszkania socjalne, o układzie typu galeriowiec, gdzie mieszkania dostępne są z galerii, czyli otwartego ciągu komunikacyjnego lokalizowanego wzdłuż dłuższej elewacji budynku. Galerię komunikacyjną usytuowano po wschodniej stronie budynku, gdzie przylega ona do pomieszczeń mieszkalnych o pomocniczym charakterze. Projektowany budynek posiada cztery kondygnacje naziemne, jest bez podpiwniczenia, ma dwie klatki schodowe.

W budynku znajdzie się 36 mieszkań w tym: dziewiętnaście mieszkań dwupokojowych od 44 do 47 metrów kwadratowych o rozkładzie pomieszczeń – wiatrołap, łazienka, przedpokój, pokój z aneksem kuchennym, pokój albo wiatrołap, łazienka, przedpokój, dwa pokoje i kuchnia. Wśród tych mieszkań znajdą się także dwa mieszkania dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, zlokalizowane w przyziemiu.

Projekt zakłada także powstanie siedemnastu mieszkań jednopokojowych od 22 do 24 metrów kwadratowych o rozkładzie pomieszczeń wiatrołap, łazienka, przedpokój, pokój z aneksem kuchennym.

Po zakończeniu prac projektowych Gmina wystąpi z wnioskiem o dofinansowanie w ramach rządowego programu wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat na tworzenie lokali socjalnych do Banku Gospodarstwa Krajowego. Procent dofinansowania to ok. 30 %.

Obecnie na mieszkanie komunalne czeka pięćdziesiąt sześć rodzin, a na socjalne – trzydzieści siedem. Komisja mieszkaniowa ma jeszcze do rozpatrzenia piętnaście wniosków złożonych w 2011 roku. W ubiegłym roku Urząd Miasta zakupił siedem mieszkań za kwotę ponad 532 tysięcy złotych, na co otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości ponad 139 tys. zł.

O planach budowy bloku mówił prezydent podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej.

źródło: UM Tarnobrzeg

video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x