Poród z uśmiechem w Nowej Dębie

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie dodał nową metodę uśmierzania bólu stosowaną z powodzeniem w takich krajach jak Anglia, Irlandia czy też Skandynawia – znieczulenie „gazem rozweselającym” – informuje starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra.

„Gaz rozweselający” jest to mieszanka tlenu i podtlenku azotu, który wdychany przez przyszłą mamę powoduje zmniejszenie bólów porodowych i poprawę samopoczucia. Co ważne, jest to metoda nieinwazyjna polegająca tylko na wdychaniu, nie ograniczająca świadomości pacjentki. Gaz działa już po 4-5 wdechach maksimum swego działania osiąga po 2 – 3 minutach i jest nieszkodliwy zarówno dla matki jak i mającego przyjść na świat dziecka.

– Rodząca sama aplikuje sobie dawkę gazu w momencie nasilenia bólu. Kobieta wdycha gaz przez ustnik, który jest połączony przewodem z butlą.- mówi starosta Krzysztof Pitra.

Mieszanka podtlenku azotu i tlenu uspokaja, sprawia, że poród staje się łatwiejszy. Działanie jest krótkotrwałe a gaz wydalany wraz z wydechem. Wdychanie podtlenku azotu uśmierza ból. Podawany środek pomaga pacjentce rozluźnić się i zmniejsza lęk.

– Poród jest spokojniejszy nie tylko dla rodzącej, ale również dla personelu, gdyż zapewnia lepszy kontakt z pacjentką, która ze spokojem reaguje na polecenia lekarzy i położnych. – tłumaczy p.o Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa Barbara Grudzień-Furman.

info: Starostwo Powiatowe

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Fałszywy wnuczek
9 lat temu

Aleee czad… znaczy… podtlenek 😀
Niech się dziewczyny pośmieją trochę, bo potem się zacznie. Pieluchy, karmienie, pieluchy, spacerek, pieluchy i znowu karmienie… i pieluchy.
A czy tatuś asystujący w porodzie też się może sztachnąć??
Fajnie by było…
I nowodębskie ponuraki zmniejszą swoją populację. Bravoo jestem ZA!
Acha jeszcze takie pytanko, jak to same sobie dozują podtlenek azotu?? A jak taka odkręci na maxa?!?! to co ?!?! Zaśmieje się tak że hej?? Chyba tak no bo żyłkę i tak ma przy porodzie pękniętą.

Jan
9 lat temu

W Tarnobrzegu też mogli by podawać taki gaz. Nie zaszkodzi.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content