Kolejne profesjonalne szkolenie piłkarskich talentów od września w Tarnobrzegu

Obok szkolenia młodzieży prowadzonego przez klub KS Siarka, dwudziestu czterech uczniów od września będzie mogło uczęszczać do profesjonalnej klasy sportowej o kierunku piłka nożna. Właśnie ruszył nabór. Wszystko dzięki utworzeniu w Tarnobrzegu Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży. Tarnobrzeski magistrat podpisał dziś porozumienie z Kazimierzem Greniem, prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Już dziś, 1 marca ruszył nabór do tarnobrzeskiego Gimnazjalnego Ośrodka Szkolenia Sportowego Młodzieży, który powstał przy Gimnazjum nr 2. Jest to drugi tego typu Ośrodek na podkarpaciu i jedyny w północnej części województwa. W podpisaniu umowy oprócz Prezydenta Tarnobrzega i prezesa Podkarpackiego ZPN udział wziął także wiceprezes Związku – Tadeusz Kulik oraz Maria Nabrzeska – Skarbnik Miasta.

Według założeń, uczniowie spoza Tarnobrzega będą zakwaterowani w internacie przy ulicy Św. Barbary. Uczniowie będą mieli zapewnioną wykwalifikowaną kadrę trenerską, opiekę medyczną i psychologiczną. Korzystać będą z profesjonalnej bazy szkoleniowej. Do swojej dyspozycji będą mieć m. in. basen, sale gimnastyczne, siłownie, Orliki, kompleks boisk piłkarskich na Zwierzyńcu, obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Uczniowie będą mieli także zapewnione darmowe posiłki. Będą również wyposażeni w sprzęt sportowy, treningowy i meczowy, dresy, obuwie, a także badania lekarskie. Za darmo będą również uczestniczyć w obozach i zgrupowaniach szkoleniowych.

Szkolenie sportowe w klasach piłkarskich prowadzone będzie na etapie szkolenia specjalistycznego w ramach programu i planu szkolenia sportowego Polskiego Związku Piłki Nożnej, w obowiązkowym tygodniowym wymiarze co najmniej 14 godzin, równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwego dla gimnazjum. Zajęcia piłkarskie prowadzić będą trenerzy I i II klasy.

– Tarnobrzeg może pochwalić się bardzo dobrą bazą sportową, życzliwymi i bardzo zaangażowanymi ludźmi oraz długą tradycją piłkarską. Dlatego jestem pewien, że Ośrodek będzie się tu bardzo dobrze rozwijał, a chętnych do nauki na pewno nie zabraknie. Według założeń najlepsi uczniowie-sportowcy trafią do podkarpackiej kadru piłkarskiej. Później ze wszystkich ośrodków będą powoływani członkowie reprezentacji Polski. Jest to ogromna szansa dla tych młodych ludzi i z pewnością wielu ją wykorzysta. Ośrodek daje ogromne możliwości. Rodzice mogą być spokojni o rozwój swoich dzieci i to nie tylko pod względem sportowym. Bo tutaj akurat nie liczą się tylko „nogi”, ale i głowa – mówi Kazimierz Greń, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej.

Tarnobrzeg o możliwość utworzenia GOSSM rywalizował z Dębicą. Ostateczną decyzję podjął Zarząd Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Za kandydaturą Tarnobrzega głosowało szesnastu spośród dwudziestu jeden członków.

Ośrodek będzie funkcjonował pod opieką PZPN i w dużej mierze będzie finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Co najważniejsze, rodzice nie będą ponosić żadnych kosztów związanych z uczęszczaniem dzieci do klasy sportowej GOSSM.

– Wybór Gimnazjum nr 2 jako lokalizacji tego Ośrodka nie był przypadkowy. Zdecydowała o tym doskonała baza dydaktyczna (pełnowymiarowe boisko trawiaste, boisko ze sztuczna nawierzchnią, treningowe boiska trawiaste, dwie sale gimnastyczne, siłownia), wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna i trenerska, doświadczenie w prowadzeniu klas sportowych (funkcjonujących w szkole od 2004 roku), wieloletnia współpraca z Klubem Sportowym „Siarka”, bliskie sąsiedztwo internatu dla młodzieży oraz usytuowanie szkoły w pobliżu innych obiektów sportowych – mówi Grzegorz Kokoszka, dyrektor Gimnazjum nr 2.

Kryterium naboru do klasy piłkarskiej GOSSM jest:

– dobry stan zdrowia,

– zaliczenie testów sprawności ogólnej Międzynarodowy Test Sprawności Fizycznej,

– zaliczenie testów sprawności piłkarskiej (dostępne na stronie www.podkarpackizpn.pl).

Egzaminy sprawnościowe odbędą się 10 kwietnia (stadion KS Siarka) i 17 kwietnia (obiekty MOSiR w Tarnobrzegu).

Fot. Dariusz Bajor

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anciula
12 lat temu

to wszystko Masztalerz robi po to, żeby po przegranym referendum, lub wyborach miał gdzie się ewakuować. Powód prosty w Tarnobrzegu będzie tak znienawidzony za to co wyprawia, że tylko poza województwem może szukać schronienia.

qwas
12 lat temu

Jakim referendum? Co nowego Norbi zmajstrował? Mieszkańcy go uwielbiają.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content