Matematyczny talent w tarnobrzeskim Gimnazjum nr 1

Łukasz Baniak – uczeń klasy III b Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Tarnobrzegu zakwalifikowany do centralnego finału Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w Warszawie.

Dnia 29 lutego 2012r. pani dyrektor Grażyna Wianecka otrzymała oficjalne pismo z Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów w Warszawie o zakwalifikowaniu ucznia Łukasza Baniaka do zawodów trzeciego stopnia, które odbędą się w Warszawie w dniach 17 i 18 marca 2012r. w Centrum Konferencyjno-Kongresowym.

W tym roku szkolnym po raz VII odbywa się ten konkurs. By dojść do finału, trzeba było pokonać nie lada przeszkody. OMG przebiega w trzech etapach. Pierwszy składa się z dwóch części. Najpierw uczeń rozwiązuje 5 zadań w domu, które wysyłane są do organizatora, w szkole pisze test przygotowany przez komisję konkursu. Punkty zdobyte w tych dwu częściach są sumowane i na tej podstawie uczestnik przechodzi dalej.

Drugi etap to zawody w rejonie, uczeń ma do rozwiązania bardzo trudne zadania na dowodzenie. Ten etap odbył się w Stalowej Woli. Łukasz poradził sobie wyśmienicie i przeszedł do etapu trzeciego – centralnego, do którego weszło 214 gimnazjalistów z całej Polski (lista finalistów została ogłoszona 21.02.2012r). Podkarpacie reprezentuje właśnie Łukasz Baniak i dwóch chłopców z Rzeszowa.

Nasz uzdolniony matematyk oczywiście wybiera się do stolicy ze swoją nauczycielką matematyki panią Anną Kwiecień, by stanąć w szranki z innymi tęgimi głowami matematycznymi i godnie reprezentować Tarnobrzeg oraz swoją szkołę.

Łukasz Baniak ma już na swoim koncie liczne sukcesy – jest laureatem tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki organizowanego przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, a także zdobywcą I miejsca w kategorii gimnazjów III Miejskiego Dyktanda Dzieci i Młodzieży. W poprzednim roku szkolnym w międzynarodowym konkursie „Kangur” uzyskał bardzo dobry wynik, za który nagrodą był tygodniowy pobyt na obozie naukowym w Genewie. Jest laureatem konkursów ogólnopolskich „Albus” i „Olimpus” z matematyki.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
king
9 lat temu

i gdyby się mastalerzowi (tłukowi co go w liceum spotkała przykrość z powodu braku promocji do następnej klasy) udało to marzenia o godnej edukacji chłopaka by umarły.
pamiętajmy o tym za 3 lata !

pamiętliwy
9 lat temu

Będziemy pamiętać i o wielu innych sprawach również

Szostak
9 lat temu

Jedynka w Tarnobrzegu zawsze miała najwyższy poziom nauczania.A 3 jest niesłusznie promowana przez byłą panią dyrektor,bo od jedynki jest dużo słabsza!

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content