Darmowy internet na terenie całego Tarnobrzega i okolic

Obiecywany przez obecną władzę dostęp do internetu dla wszystkich mieszkańców Tarnobrzega na tę chwilę wciąż pozostaje w sferze marzeń prezydenta. Okazuje się że w mieście działa darmowy internet, udostępniony przez operatora Aero2.

Jak informuje operator, od 10 maja 2011 powszechnie dostępna stała się usługa bezpłatnego, mobilnego dostępu do Internetu świadczona przez operatora Aero2. Usługa jest świadczona nieodpłatnie w systemie 3G do 21 grudnia 2014, zgodnie z koncesją operatora.

Oferowana jest szybkość na poziomie 256kbit/s, a od maja 2012 roku prędkość zostanie zwiększona do 512kbit/s. Niestety, połączenie z siecią jest zrywane zawsze po 60 minutach lecz można od razu połączyć się ponownie – sprawdziliśmy, rzeczywiście połączenie następuje natychmiast po ponownym uruchomieniu.

Poza tym usługa nie jest w żaden sposób ograniczana.

Ważną kwestią stanowią nadajniki, jeden w Tarnobrzegu, drugi w Machowie – ich bliskość i emitowany przez nie sygnał umożliwia korzystanie z internetu na terenie miasta bez montażu dodatkowych anten kierunkowych. Potrzebny jest jedynie modem – koszt ok.100 zł. Warto zwrócić uwagę na konieczność precyzyjnego dobrania modemu, gdyż usługa świadczona jest w nietypowym paśmie częstotliwości (3G/UMTS 900MHz) i nie wszystkie urządzenia są zgodne z tym wymaganiem.

Korzystanie z usługi wymaga uzyskania karty SIM na jeden z trzech sposobów: kartę można odebrać osobiście  w wybranych punktach operatora Sferiaw Warszawie, zamówić przesyłkę pocztą lub zarezerwować do odbioru osobistego w siedzibie operatora. Jedynym kosztem, jaki trzeba ponieść na rzecz operatora jest 20 PLN zwrotnej kaucji za kartę SIM, która to kwota jest zwracana po zakończeniu korzystania z usługi.

Źródło: własne, http://jdtech.pl/aero2


Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek
11 lat temu

Mało tego gdyż operator informuje, iż zasięg mobilnego Internetu HSPA+ jest dostępny dla 75,9% Polaków i osiągany na obszarze 54,1% powierzchni Polski.

Sygnał z nadajnika w Machowa odbieram z 20km po zastosowaniu anteny kierunkowej a w Tarnobrzegu w każdym miejscu działa na samym modemie bez anteny.

@@@
11 lat temu

Do grudnia 2014 może w mieście będzie działał już darmowy internet firmowany przez miasto… 😀

Do internetu wi-fi w większości przypadków aby połączenia były stabilne potrzeba anteny kierunkowej. Aero2 w Tbg działa na samym modemie – koszt porównywalny gdyż na popularnym serwisie aukcyjnym najtańszy modem(który działa w tej sieci) z dostawą to koszt ok 105zł

Michalski
11 lat temu

a na telefonie odbierajacym ten zakres z wi fi, odpali ten internet bez zadnych problemow?

erazm
11 lat temu

512-hehehe czysty populizm może 100-parę a stronę otwiera na nowiuśkim laptku 10min!!

Agnieszka
11 lat temu
Reply to  erazm

Dziwne to co piszesz Erazm, korzystam z tego internetu Aero i wcale nie trwa tyle otwieranie strony. Nie wiem dlaczego piszesz bzdury

internauta
11 lat temu
Reply to  Agnieszka

czysty populizm… dobre sobie 🙂 Nie dziwi mnie taki wpis skoro znany dostawca radiowego internetu z Tarnobrzega w swojej ofercie daje 384\128kb za jedyne 30zł z groszami za miesiąc a pakiet „standard” to u niego 512\256kb za 43zł + „aktywacja” od 100zł do 200zł…

User
11 lat temu
Reply to  internauta

Wow który to taki dostawca takie transfery daje?

@@@
11 lat temu

Michalski tu masz info jak sprawdzić czy Twój telefon będzie działał: http://jdtech.pl/2011/08/aero2-jak-sprawdzic-czy-moj-telefon-lub-modem-bedzie-dzialal.html

erazm korzystam z darmowego internetu z Aero2 i w tym momencie na 256 kbit/s internet działa normalnie, wszystkie strony normalnie się ładują. Nie wiem jakie Ty strony otwierasz w 10 minut. Ten internet nie ma limitu danych, można ściągać ile się chce z tym, że co godzinę internet się rozłącza ale można tak sobie windę ustawić że automatycznie sam się załączy. Prawie 3 lata za friko. W necie jest wiele blogów o tym internecie, masa ludzi korzysta z tego dobrodziejstwa.

Dam znać w maju jak zwiększą transfery do 512kbit\s 🙂

jakubd
11 lat temu

Prośba do autora newsu: przy korzystaniu z tekstu (do czego nie mam żadnych uwag – sam zachęcam do kopiowania moich wpisów nawet w 100% – przez korzystanie z licencji Creative Commons) proszę tylko o wskazanie autora lub źródła. W tym przypadku http://jdtech.pl/aero2
Osobiście cieszę się, że informacje o bezpłatnym dostępie do Internetu za pośrednictwem sieci Aero2 docierają i w razie czego – wszelką pomoc przy uzyskaniu dostępu jak i późniejszego uruchomienia znajdziecie na powyższej stronie.
I moja prośba: przekazujcie znajomym informację, że darmowy internet w Aero2 istnieje i działa – operatorowi na popularyzacji nie zależy, a tylko przez bezpośrednią wymianę informacji może ona dotrzeć do osób, które chętnie skorzystają z tego rozwiązania.

ZaskoczMNIEona
10 lat temu

Może podacie namiary gdzie mozna zamowic/kupic taka karte i modem. moje gg 4813646

Piotrek
10 lat temu
Reply to  ZaskoczMNIEona

Na stronie operatora jest wszystko pięknie opisane, są linki do dokumentów: http://www.aero2.pl/faq.html

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content