Uczniowie ZSP 2 w finale podkarpackiego konkursu ekonomicznego

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu: Małgorzata Lis, Aneta Słomińska i Wiktor Błasiak zakwalifikowali się do etapu finałowego X edycji Podkarpackiego Konkursu Ekonomicznego „Młody Ekonomista – 2012″.

Dnia 15 marca 2012r w Zespole Szkół Licealnych w Leżajsku odbył się finał X edycji Podkarpackiego Konkursu Ekonomicznego „Młody Ekonomista – 2012″, pod hasłem „Wpływ systemu bankowego na funkcjonowanie przedsiębiorstw”.

W pierwszym  etapie konkursu wzięło udział 320 uczniów z 13 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 31 uczniów a wśród nich trzy osoby z ZSP nr 2 tj. Małgorzata Lis, Aneta Słomińska i Wiktor Błasiak.

Konkurs ten jest od sześciu lat wpisany do kalendarza imprez wojewódzkich i objęty patronatem przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Wysoki poziom merytoryczny konkursu zapewnia objęcie go opieką naukową przez Uniwersytet Rzeszowski oraz Wyższą Szkołę Prawa i Administracji Przemyśl – Rzeszów.

Etap finałowy konkursu sprawdzający wiedzę i umiejętności określone w tegorocznej jego tematyce obejmował test oraz zadanie otwarte.

Część testowa składała się 30 pytań, które opracowały osoby prowadzące seminarium szkoleniowe przygotowujące do finału tj: dr Bożena Sowa,  dr Ryszard Kata oraz  mgr Justyna Gdula. Po zakończeniu testu 15 najlepszych uczniów zostało zakwalifikowanych do drugiej części finału. Wśród nich byli Małgorzata Lis i Wiktor Błasiak.

W drugiej części konkursu uczniowie mieli do wykonania zadanie otwarte w oparciu o program finansowo – księgowy Rewizor GT. Uczniowie z ZSP nr 2 poradzili sobie z tym bardzo dobrze wykazując się dużą wiedzą i umiejętnościami praktycznymi i w ostatecznej klasyfikacji Wiktor Błasiak zajął IV miejsce uzyskując tytuł laureata konkursu i w nagrodę otrzymał zewnętrzny dysk twardy, kilka pozycji książkowych oraz pamiątkowy dyplom, natomiast Małgorzata Lis zajęła X miejsce. Wszyscy finaliści konkursu otrzymali od organizatorów kalkulatory oraz pamięć pendrive 8GB.

Konkurs jest kolejnym potwierdzeniem wysokiego poziomu kształcenia ekonomicznego w tarnobrzeskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Uczniowie z tej szkoły co roku znajdują się w czołówce najlepszych w województwie. Absolwenci natomiast z powodzeniem zdają egzaminy z przygotowania zawodowego, podejmują dalsze kształcenie na uczelniach wyższych albo pracę w swojej specjalności szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także sami podejmują działalność gospodarczą.
Zapraszamy do ZSP nr 2 absolwentów gimnazjum- zapewniamy wysoki poziom kształcenia zawodowego i przyjazną atmosferę.

foto&źródło: www.zsrtbg.republika.pl


Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content