23.03 (piątek) Koncert Tomasza Żółtko w Sandomierzu, godz. 19

Koncert Tomasza Żółtko odbędzie się w sandomierskim klubie Lapidarium w piątek 23 marca. Imprezę organizuje Sandomierskie Stowarzyszenie Kulturalne. Wstęp wolny.

Tomasz Żółtko – muzyk, kompozytor, poeta i publicysta. Jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej. Wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość.
Niektóre piosenki jak Bóg kocha chorych na AIDS wywołały fale oburzenia i protestów.

Jednak nie stroni od autoironii i dowcipu np. Bardzo lubię lekcje biologii, który ożywia i wzbogaca kompozycje każdej z płyt. Z tekstami doskonale współgra aranżacja muzyczna – czasami surowa i oszczędna, czasami bardzo bogata.

W swoim dorobku zgromadził dotychczas piętnaście pozycji (tomiki poezji, kasety i płyty CD), z których największy rozgłos przyniósł mu album Klatka skandalu. Pochodząca z tego albumu piosenka Kochaj mnie i dotykaj przez blisko 30 tygodni gościła w gorącej dziesiątce Muzycznej Jedynki stając się ogólnopolskim przebojem emitowanym na antenie większości polskich stacji radiowych.

źródło: www.tomekz.com.pl

video: TVpilaSubskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x