Będą wybory uzupełniające do rady osiedla Dzików ( video reportaż z wyborów)

W sobotę 17 marca po wyborach do Rady Osiedla Dzików trzech radnych złożyło rezygnację. Wobec niepełnej liczby radnych (wymagana jest liczba 21) przewodniczący Rady Miasta Dariusz Kołek zapowiedział w rozmowie z NW24, , iż w Dzikowie zostaną przeprowadzone wybory uzupełniające.

Uzupełnienie Rady w trybie natychmiastowym czyli powołanie kolejnych trzech osób na liście w dniu wyborów, według przewodniczącego było niemożliwe. Dlatego też odbędą się wybory uzupełniające na brakujące mandaty do Rady.

– Będzie to według mnie najbardziej demokratyczna formuła – wyjaśnia w rozmowie z NW24 przewodniczący Kołek. – Wybory odbędą się najprawdopodobniej w maju br. Ponieważ sesję mamy za niecały tydzień, nie zdążyłbym przygotować wszystkich dokumentów. Dlatego zrobię to na sesji kwietniowej – dodaje przewodniczący.

Bez względu na termin wyborów uzupełniających rada może w każdej chwili wybrać zarząd. – Radni z Dzikowa mają na to osiemnaście dni, lecz jeśli nie będą chcieli, to nie wybiorą, mogą funkcjonować bez przewodniczącego. Po przeprowadzeniu wyborów uzupełniających rada może ponownie wybrać zarząd – tłumaczy Dariusz Kołek.

Zobacz reportaż z sobotnich wyborów do Rady Osiedla Dzików. Autorem materiału jest Wojciech Kozieł.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content