Obchody roku Jana Słomki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnobrzegu

Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Michała Marczaka zaprasza na imprezy czytelnicze
uświetniające obchody Roku 2012 ogłoszonego w Tarnobrzegu Rokiem Jana Słomki.

Kwiecień

Otwarcie wystawy „Jan Słomka-…niech z tego co już należy do przeszłości, płynie nauka na przyszłość”. 18. kwietnia, godz. 17.00. MBP, ul. Szeroka 13.

Opracowanie i wydanie przez Dział Informacyjno-Bibliograficzny MBP „Bibliografii podmiotowo – przedmiotowej” dotyczącej postaci Jana Słomki.

Maj

Promocja nowego, piątego wydania „Pamiętników włościanina” Jana Słomki, przygotowanego do druku przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Książka pod patronatem Prezydenta Tarnobrzega, Norberta Mastalerza wydana została przez Urząd Miejski w Tarnobrzegu.

Maj – czerwiec

Prezentacja wystawy „Jan Słomka-…niech z tego co już należy do przeszłości, płynie nauka na przyszłość”.

Październik

Uroczyste podsumowanie konkursu dla młodzieży„Mój Tarnobrzeg – moje wspomnienia” inspirowanego „Pamiętnikami włościanina”. Konkurs ogłoszony został przez Gimnazjum nr 2 im. Jana Słomki oraz Redakcję „Tygodnika Nadwiślańskiego we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną, Biblioteką Pedagogiczną w Tarnobrzegu i Tarnobrzeskim Domem Kultury.

Wrzesień – grudzień

Lekcje biblioteczne, przybliżające życie i działalność wójta z Dzikowa, realizowane w Czytelni Głównej MBP i filiach osiedlowych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content