Policja „łapała” pijanych kierowców – rekordzistą rowerzysta

W środę na terenie powiatu tarnobrzeskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 47-letni rowerzysta. Alkomat wykazał u niego 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Wśród nietrzeźwych kierowców byli dwaj rowerzyści, jeden motorowerzysta i jeden kierowca samochodu. Tego dnia policjanci odnotowali jedną kolizję drogową.

Niechlubnym rekordzistą był 47-letni mężczyzna, którego policjanci zatrzymali w południe, w miejscowości Dąbrowica w gminie Baranów Sandomierski. Kierował on rowerem mając 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Nieco mniej, bo 1,1 promila wykazało urządzenie w organizmie 52-letniego rowerzysty z Grębowa. Mężczyzna został zatrzymany po godzinie 15 przez policjantów ruchu drogowego w Grębowie.

Za kierowanie po wpływem alkoholu odpowie też 47-letni kierowca samochodu osobowego marki Mazda. Mężczyzna został zatrzymany przed godziną 7, na ulicy Mickiewicza w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,44 promila alkoholu w organizmie.

Z promilami wybrał się na przejażdżkę motorowerem 34-letni mężczyzna, którego policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drodze w Zabrniu w gminie Grębów. Urządzenie wykazało u niego 0,58 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy kierujący poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwo. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 2.

źródło: Policja


Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malyboss
9 lat temu

Kierowca Mazdy w słonecznej Italii mógłby wg tamtejszych przepisów i w zgodzie z nimi nadal prowadzić samochód i dojechać, gdzie mu się podoba. Inny świat…

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content