Koncert zespołu Mr. Pollack w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Koncert zespołu Mr. Pollack odbył się w sobotę 24 marca w tarnobrzeskim pubie Końca nie Widać. Po występie braci z Mielca w klubie odbył się jam session z udziałem lokalnych muzyków.

Zespół Mr.Pollack powstał w 1989 roku w Mielcu. Założycielami grupy są dwaj bracia Jacek Polak (Chłopcy z Placu Broni, Voo Doo, Jacek Skubikowski, Renata Przemyk…) (gitara,śpiew,programowanie) i Grzegorz Polak (bębny).

Zespół używa światowej klasy sprzętu.Grają utwory własne, rockowe opracowania przebojów muzyki poważnej (Bach, Mozart, Rymski-Korsakow itd..) oraz covery światowych hitów w stylu rock, blues, ponad 150 !!! utworów.

Choć na czwarty krążek zespołu fani wciąż czekają, to Jacek Polak nie próżnuje, utalentowany Mielczanin zagrał m.in. gościnną solówkę na najnowszej płycie Grzegorza Skawińskiego – „Me & My Guitar”.

O mistrzowskiej grze Jacka Polaka Skawiński wypowiedział się na łamach magazynu Gitarzysta : ” Jacek to jeden z wybitniejszych polskich wioślarzy eksplorujących neo-klasyczna materię. Kiedyś, jeszcze za czasów O.N.A. zaprosił mnie do wspólnego grania na płycie swojego zespołu Mr Pollack. Teraz ja mogłem się odwdzięczyć zapraszając Jacka do ME&MY GUITAR… Zagrał w swoim stylu z pasją i ogniem! Jestem pewien, że to nie koniec naszej współpracy i jeszcze coś razem zagramy.”

Nie tylko Jacek odnosi sukcesy, w 2011 Grzegorz Polak znalazł się w pierwszej trójce najlepszych perkusistów w Dubaju w konkursie „Drum Off 2011” organizowanym przez Melody House Musical Instruments LLC.

źródło: www.mrpollack.pl, www.magazyngitarzysta.pl

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
9 lat temu

Jacku nie przesadzaj z tym „posiadaczem gitar” jesteś jednym z lepszych gitarowych grajków i tego się trzymajmy. Muzycznie bardzo dobry koncert ale jakieś światło na „scenę” by się przydało, dwie lampki nocne nie dały rady 🙂

sm
9 lat temu

jeżeli chodzi o wykonanie, to koncert jak najbardziej na „+”, ale na „-” zasługuje to, że za mało „żywych” utworów było

Grzesiek 40%
9 lat temu

Bardzo miły wieczór z muzyką Jacka Pollacka, kto nie był niech żałuje.

Malanowski
9 lat temu

KIM JEST TEN DRUGI GITARZYSTA?

sm
9 lat temu

@Malanowski: Mariusz Czak, właściciel Czak-Music

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content