Premiera filmu o Kolbergerze oraz Tarnobrzeskiego Rocznika Kulturalnego (video)

Niezwykły film dokumentalny „Całe życie służyłem pięknu – Krzysztof Kolberger” przygotowali pracownicy Tarnobrzeskiego Domu Kultury. Premierowa odsłona dokumentu, w którym znani aktorzy wspominają swojego kolegę odbyła się w środę 28 marca w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Krzysztofa Kolbergera wspominają Bożena Dykiel, Jerzy Bończak, Jan Peszek, Andrzej i Mikołaj Grabowscy i wielu innych znanych artystów, goszczących w Tarnobrzegu przy okazji Barbórkowej Dramy Teatralnej. Wspomnienia o aktorze, twórcy dokumentu przeplatają scenami ukazującymi aktorskie życie i dokonania Kolbergera. Film będzie niedługo dostępny na kanale youtube Tarnobrzeskiego Domu Kultury.

Przed projekcją odbyła się prezentacja „Tarnobrzeskich Roczników Kulturalnych”. Autor książki, Piotr Duma, wicedyrektor TDK i dziennikarz muzyczny zadał sobie trud pokazania wydarzeń kulturalnych jakie miały miejsce w Tarnobrzegu w ubiegłym roku. Książka zawiera opisy wydarzeń, fotografie i przede wszystkim wywiady z artystami. A wszystko po to, by jak autor tłumaczy, nie zanikła pamięć o tych wydarzeniach i ludziach którzy byli ich twórcami. Tarnobrzeski Rocznik Kulturalny można kupić w TDK. Cena-30 zł.

video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content