Szczypiorniści Wisły pokonują Sosnowiec (fotoreportaż oraz video HD)

Wisła Sandomierz pokonała Zagłębie Sosnowiec 33:24 (14:13) w meczu 23 kolejki drugoligowych rozgrywek w grupie 4. Sandomierzanie utrzymali pozycję vicelidera tabeli – jest już praktycznie pewne, że zagrają w barażach o awans do I ligi.

Spotkanie SPR Wisła Sandomierz vs. Zagłębie Sosnowiec rozpoczęło się z małym poślizgiem – nie dojechali bowiem sędziowie. Przez większą część meczu mecz był bardzo wyrównany i dopiero w ostatnich minutach Sandomierzanie zdołali skutecznie zwiększyć swoją przewagę, kończąc ostatecznie mecz 9. bramkowym prowadzeniem.

Wiślacy na przerwę schodzili z zaledwie jednobramkowym prowadzeniem 14:13. Do blisko 50 minuty całego spotkania Sosnowiczanie utrzymywali kontakt z Wiślakami. Warto dodać, że w poprzedniej rundzie Sandomierzanie na wyjeździe w Sosnowcu stracili dwa punkty (bardzo cenne, które dziś bardzo by się Wiślakom przydały w walce o pozycję lidera).

Obecnie Sandomierzanie zajmują pozycję vicelidera tabeli i wszystko wskazuje na to, że w walce o awans do I ligi będą startować z tego właśnie miejsca – zagrają w spotkaniach barażowych. Oczywiście do końca tego sezonu zostało jeszcze kilka spotkać w tym bardzo trudny z Grunwaldem Ruda Śląska, dlatego Wisła musi być skoncentrowana do samego końca.

SPR Wisła Sandomierz –  Zagłębie Sosnowiec  33:24 (14:13)