Tarnobrzeski Rolnik otwiera nowe kierunki kształcenia – Dzień Otwarty 2012

Ten skrótowiec – ZSP – można rozszyfrować na wiele sposobów: Zostaw Stare Przyzwyczajenia, Zacznij Swoją Przyszłość, Zieleń Sprzyja Przygodom, Związek Serdecznych Przyjaciół lub po prostu… Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych.

A jeśli dodamy, że chodzi o Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu, popularny „ROLNIK”, całkowicie zasadne okażą się również wyżej przedstawione rozwinięcia tego niepozornego skrótowca. Przyszłość, przygoda i przyjaźń – to trzy słowa kluczowe dla naszej szkoły.

Dnia 30 marca 2012r. w iście wiosennej aurze Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Bartosza Głowackiego (popularny i lubiany „Rolnik”) otworzył swoje podwoje dla odwiedzających go gimnazjalistów. Szkołę odwiedziły zorganizowane grupy młodzieży z Tarnobrzega i gmin ościennych.


HAPPENING I CAPOEIRĄ

Po uroczystym otwarciu imprezy, dla licznie zgromadzonej w sali gimnastycznej młodzieży i ich opiekunów, rozpoczął się bardzo atrakcyjny program artystyczny. Swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Okazało się, że jest ich niemało. Gimnazjaliści mogli podziwiać pokazy tańców nowoczesnych oraz przekonać się o wysokim stopniu umuzykalnienia swoich starszych koleżanek. Podziwiali popisy gry aktorskiej w występach naszych kabaretów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy CAPOEIRY.
Odwiedzająca „ROLNIK” młodzież gimnazjalna mogła podziwiać happening o zdrowej żywności przygotowany przez technikum żywienia i gospodarstwa domowego, prace uczniów – technikum architektury krajobrazu.

W sali wspomnień gimnazjaliści poznawali blisko 70 – letnią historię szkoły, zaś w firmie symulacyjnej TARSODZIK przyglądali się pracy naszych „ ekonomistów” w biurze. Goście w asyście naszych uczniów poznali szkołę, udali się do pracowni komputerowych, sal dydaktycznych, zwiedzili bibliotekę i sale gimnastyczną.

TECHNIK SPEDYTOR I TURYSTYKI WIEJSKIEJ

W roku szkolnym 2012/2013 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „ROLNIK” proponuje kształcenie w następujących zawodach: technik hotelarz, technik architektury krajobrazu, technik agrobiznesu, technik ekonomista i technik żywienia i usług gastronomicznych. Nowością w tym roku jest technik spedytor i technik turystyki wiejskiej. Każdy z tych zawodów ma silną pozycję na współczesnym rynku pracy, dlatego warto związać swą najbliższą przyszłość z naszą szkołą, by poznać tajniki wybranej profesji.

Tego wiosennego marcowego dnia gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki, która największy nacisk kładzie na wysoki poziom nauczania oraz indywidualne podejście do ucznia. Nasi uczniowie co roku znajdują się w czołówce najlepszych w województwie.

Absolwenci natomiast z powodzeniem zdają egzaminy z przygotowania zawodowego, podejmują dalsze kształcenie na uczelniach wyższych albo pracę w swojej specjalności szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach, a także sami podejmują działalność gospodarczą.

ZSP nr 2 „ROLNIK” oferuje swoim uczniom nie tylko suchą wiedzę, ale i naukę poprzez praktykę i poznanie. Dlatego żacy mogą uczestniczyć tutaj w szeregu kół naukowych, gdzie mogą poczuć się aktorami, dziennikarzami, ekologami, tancerzami lub rozwijać swoją wiedzę w przedmiotach ścisłych.

Nie wiemy, czy młodzież, która odwiedziła szkołę wróci tu we wrześniu, ale jedno wiemy na pewno żadne pytanie nie pozostało bez odpowiedzi, wszystkie wątpliwości zostały wyjaśnione. Szkoła stała się bliższa przyszłym uczniom przez sam fakt poznania reguł jej działania zarówno tych oficjalnych jak i tych przekazywanych sobie z ust do ust, które także tworzą klimat szkoły.

foto&info: Tomasz Piotrowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x