Misterium Paschalne w tarnobrzeskim kościele na Serbinowie (fotoreportaż oraz videoHD)

Przedstawienie Misterium Paschalne w kościele MBNP na Serbinowie wieńczyło tegoroczne obchody Niedzieli Palmowej dla Bliźniego. W tym roku zbierano pieniądze dla trójki dzieci, Leny, Patrycji i Jędrzeja.

W zrealizowanym z rozmachem Misterium udział wzięło 110 aktorów – amatorów. Dla wszystkich, którzy nie widzieli przedstawienia lub chcieliby jeszcze raz zobaczyć informacja – Misterium zostanie pokazanie dzisiaj tj. we wtorek 3 kwietnia o godzinie 19 w Kościele Świętej Barbary w Tarnobrzegu.

************
Misterium Paschalne obejmuje śmierć, zmartwychwstanie i wniebowstąpienie Jezusa, a także zesłanie Ducha Świętego na apostołów. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa dokonały się w dniach żydowskiego święta Paschy. Obchodzono je corocznie na pamiątkę wyzwolenia z niewoli egipskiej.

To wyzwolenie łączyło się z przymierzem zawartym między Bogiem i ludem izraelskim, który dzięki doświadczeniu opieki Bożej i przyjęciu Bożych zobowiązań (10 przykazań) zdobył świadomość swojej tożsamości – stal się ludem wybranym, szczególna własnością Boga, ludem przymierza. Ponadto, wyzwolenie z Egiptu łączyło się z obietnicą ziemi „mlekiem i miodem płynącej”, którą lud ocalony miał objąć na własność.

Zbieżność śmierci i zmartwychwstania Jezusa z żydowskim świętem Paschy wskazuje na zbawczy charakter tych wydarzeń. One są wyzwoleniem wszystkich ludzi z niewoli grzechu, cierpień i ograniczeń, śmierci i szatana. Śmierć i zmartwychwstanie Jezusa jest nowym i ostatecznym przymierzem między Bogiem a ludzkością – dzięki niemu powstaje nowy lud Boży – Kościół, który kieruje się ku ziemi obiecanej, ku „nowemu niebu i nowej ziemi”.

źródło: Katolik.pl

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Malanowski
9 lat temu

O Boże!
Ku Klux Klan w Tarnobrzegu.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content