Uczniowie tarnobrzeskiego „Rolnika” promują zdrową żywność

Uczniowie tarnobrzeskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 2 biorą udział w konkursie żywieniowym ” Nakręć się na zdrowie”. Konkurs, organizowany jest w ramach projektów Fundacji Banku Ochrony Środowiska z myślą o zdrowiu młodych ludzi, których złe wybory żywieniowe są coraz częściej przyczyną dolegliwości zdrowotnych.

Udział w tym konkursie biorą uczniowie klasy III TŻ: Katarzyna Rogowska, Ewelina Kalita, Anna Numrych, Karolina Miśkiewicz, Joanna Lis, Barbara Szal, Aleksandra Ślęzak, Aleksandra Szaraniec, Damian Dybus, Jagoda Smykla, Mariusz Orzechowski oraz uczniowie klasy IV TH Adrian Wrzesień i Tomasz Durlej.

Głównym celem konkursu jest dotarcie do młodych ludzi i poszerzenie ich wiedzy na temat korzyści płynących ze spożywania żywności ekologicznej. W trakcie trwania konkursu nauczą się oni, jak tworzyć małe formy filmowe i zrealizowanym przez siebie filmowym spotem, będą mogli przekonać swoich rówieśników, że zdrowe odżywianie jest korzystne i na czasie.

Konkurs składa się z dwóch etapów.

Pierwszy – „Kręcimy się wokół tematu” – obejmuje stworzenie zespołu z osób o różnych predyspozycjach, przeanalizowanie problematyki zdrowego odżywiania i żywności ekologicznej, wybór tematu spotu filmowego oraz podział zadań pomiędzy członków zespołu.

Drugi – „Kręcimy filmy” – obejmuje stworzenie scenariusza, scenorysu i harmonogramu pracy nad produkcją filmową, filmowanie i montaż przygotowanego materiału.

Opiekunami konkursu są p.Sabina Dyjak i p.Krystyna Dzierżek. Postępy w etapach konkursu można śledzić na stronie internetowej www.filmnazdrowie.pl

Spot autorstwa uczniów „Rolnika” – podkład muzyczny do reklamówki wykonała uczennica Jagoda Smykla.

Foto & info : Tomasz Durlej

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content