II rocznica katastrofy w Smoleńsku

Minęły dwa lata od tragicznego w skutkach lotu prezydenckiego samolotu do Smoleńska. W katastrofie lotniczej, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku w lesie pod Smoleńskiem zginęło dziewięćdziesiąt sześć osób na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim.

W drugą rocznicę tych wydarzeń, w całym kraju miały miejsce uroczystości upamiętniające. Również w Tarnobrzegu członkowie rodzin, przedstawiciele samorządu oraz lokalnych struktur politycznych zgromadzili się przed obeliskiem usytuowanym nad Jeziorem Tarnobrzeskim by złożyć biało czerwone wieńce, zapalić znicze i w ciszy oddać się chwili zadumy i refleksji.

– Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tego miejsca pamięci. Ten pomnik ma charakter ogólny, ale z uwagi, że poświęcony jest ofiarom lotu, uważam że cząstka pamięci mojego brata też tutaj zostanie. Chciałam w tym miejscu podziękować za każdy odruch serca i życzliwości ludzkiej – mówiła Bogusława Boyen –siostra tragicznie zmarłego posła Leszka Deptuły.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content