Tomograf w Nowej Dębie już działa

Poseł Mirosław Pluta, starostowie, włodarze okolicznych miejscowości, a także przedstawiciele firm i zakładów brali udział w oficjalnym otwarciu pracowni tomografii komputerowej w Szpitalu Powiatowym w Nowej Dębie.

Chciałbym serdecznie podziękować przyjaciołom naszego szpitala czyli starostom Krzysztofowi Pitrze i Jerzemu Sudołowi, oraz wszystkim radnym powiatowym – mówił w swoim wystąpieniu dyrektor szpitala Bogdan Tomczyk.

Otwarcie nowej pracowni to powód do dumy dla Szpitala, a dla pacjentów oznacza koniec wyjazdów na badania do innych szpitali.

Nadmieniamy,że tomograf komputerowy został zakupiony w ramach Programu pn. „Poprawa jakości i dostępności świadczeń zdrowotnych w zakresie onkologii w SPZZOZ w Nowej Dębie współfinansowany z Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej 5 „ Infrastruktura Publiczna”.

Koszt całkowity projektu wynosi – 3 344 906,92 PLN w tym dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Regionalnego – 2 338 872, 84 PLN. Reszta to środki własne.

Umowa na realizację programu czyli zakupu w/w tomografu komputerowego została podpisana w grudniu 2010r. pomiędzy SPZZOZ w Nowej Dębie a Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie.

Starostowie Krzysztof Pitra i Jerzy Sudoł wyrazili nadzieję, że nowy tomograf będzie służył nie tylko mieszkańcom naszego powiatu, ale także pacjentom z Majdanu Królewskiego, Bojanowa i innych okolicznych miejscowości.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content