Tarnobrzeg rozpoczyna walkę z komarami

Podobnie jak w roku ubiegłym tak i tegoroczną walkę z komarami przeprowadzi firma INSEKT-DER z Piaseczna. Akcja odkomarzania potrwa przez najbliższe pięć miesięcy, kosztować będzie 51 tys. 291 zł.

Teren, jakim objęte zostanie odkomarzanie, to powierzchnia ponad 1500ha. Obszar na jakim prowadzona będzie akcja podzielono na czternaście rejonów: Tarnobrzeg (wraz z ogrodami działkowymi), stawy rybne, tereny MOSiR (wraz z Nadolem), Podłęże, Zakrzów, Sielec, Wielowieś, Sobów, Mokrzyszów, Ocice, Miechocin, Nagnajów, Kajmów oraz Jezioro Tarnobrzeskie.

Firma, która wygrała przetarg będzie mieć za zadanie prowadzenie monitoringu pojawiania się komarów na terenie miasta, prowadzenie prac odkomarzania zmniejszających uciążliwość występowania komarów, czyli zwalczanie larw komarów, jak i dorosłych osobników. Zadanie realizowane będzie od 1 maja do 30 września br.

Oczywiście produkty zastosowane do walki z komarami muszą być zgodne z przepisami Rozporządzenia Ministra Zdrowia, aby nie były szkodliwe dla ludzi ani zwierząt.

– Komary chociaż są niewielkie, potrafią uprzykrzyć życie. Dlatego nieco żartobliwie powiem, że nie zamierzamy się „poddawać”, tylko będziemy walczyć. Mam nadzieję, że środki, które zastosuje firma, która wygrała przetarg, poskutkują i komary nie będą aż tak dokuczliwe, jak w poprzednich latach – mówi Prezydent Norbert Mastalerz.

Harmonogram odkomarzania przedstawimy wkrótce.

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wacek
9 lat temu

No to pięknie, znowu ta sama firma która pryskała asfalt i chodniki a komary siedziały sobie w krzakach i spokojnie sie rozmnażały. Ręce opadają

rozum
9 lat temu

walka z komarami = walka z wiatrakami, niestety za publiczne pieniądze.

Znów zaczną od osiedli rolniczych a nas w mieście będą żreć. Później popada i pryskanie będzie wstrzymane aż do końca sezonu. Podobny scenariusz powtarza się co rok. Przed sezonem dużo się mówi, obiecuje a zawsze jest tak samo. Szkoda pieniędzy na złudzenia. Czy ktoś kiedyś wspominał o szkodliwości dla ludzi tych oprysków?

Skala Góra
8 lat temu

Jak narazie – odpukać, dziadostwo do mieszkania nie wchodzi, wieczorem zapalone światło, okno otwarte i proszę, żaden intruz się nie pojawił

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content