„Srebrne małżeństwo” Mistrzostw Polski w kulturystyce (zdjęcia)

Podczas rozegranych w Katowicach XXXVI Mistrzostw Polski w Kulturystyce i Fitness wspaniale spisali się reprezentanci Integracji Tarnobrzeg , którzy zdobyli złoty i dwa srebrne medale.

W pierwszej odsłonie niedzielnych finałów zaprezentował się Piotr Dziekan, który w kategorii kulturystyka klasyczna do 175cm zajął 2-gie miejsce i tym samym
zdobył pierwszy medal wśród osób pełnosprawnych w historii tarnobrzeskiej kulturystyki oraz otworzył przysłowiowy ” worek z medalami ” dla naszej ekipy.

W bloku popołudniowych finałów wystąpił z kolei niezawodny Michał Kilian, który w kategorii kulturystyka osób niepełnosprawnych zajął pierwsze miejsce.

– Z ogromnymi nadziejami oczekiwaliśmy finałów kobiet w kategorii bikini do 168 cm , gdzie mogliśmy podziwiać jakże urokliwą Annę Dziekan (prywatnie żonę Piotra) – powiedział Marek Koczyjan v-ce prezes stowarzyszenia Integracja. – Jaką przeżyliśmy radość kiedy okazało się że nasza Ania po pasjonującej walce w finałowej szóstce zawodniczek zdobyła srebrny medal – dodał.

Przypomnijmy, że ta zdolna zawodniczka jeszcze miesiąc wcześniej podczas ogólnopolskich zawodów o nazwie Debiuty Kulturystyczne w Ostrowi Mazowieckiej zajęła
ósme miejsce, natomiast Piotr na tydzień przed Mistrzostwami Polski podczas Mistrzostw Śląska w Bytomiu zajął czwarte miejsce.

Oboje wykazali się ogromną pracą i silnym charakterem związanym z końcówką przygotowań do najważniejszej imprezy, jaką były Mistrzostwa Polski. Ostatnia fazę przepracowali perfekcyjnie, choć kosztowało to ich wiele wyrzeczeń związanych z ciężkim treningiem (nawet dwa razy dziennie) a przede wszystkim z utrzymaniem przez wiele tygodni diety w celu doprowadzenia sylwetki do perfekcji.

Mistrzostwa były również eliminacjami do Mistrzostw Europy. Ania i Piotr przeszli je pozytywnie, oboje uzyskali kwalifikacje do europejskiego czempionatu.

W dniach 4-7 maja Piotr reprezentował będzie Polskę podczas ME w Hiszpanii (Santa Susanna), natomiast 11-14 maja Ania reprezentować będzie nasz kraj w Chorwacji
(Zagrzeb).

– Michał już tradycyjnie nie zawiódł, był w bardzo dobrej formie a do zawodów przygotował się znakomicie, co widać na załączonych zdjęciach – komentował Marek Koczyjan. -To jemu i jego niepełnosprawnym kolegom z klubu zawdzięczamy, że w ich ślady poszli sprawni koledzy. Na przykładzie Anii i Piotra widać że są godnymi następcami skutecznie rozwijającymi sporty sylwetkowe w naszym mieście „- dodał.

Na zdjeciach : Ania nr. startowy 60, Piotr nr.startowy 126

foto&info: Sławomir Wiatrowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content