Powiat wspiera OSP

Radni powiatu tarnobrzeskiego zdecydowali o wsparciu Ochotniczych Straży Pożarnych z Baranowa Sandomierskiego, Gorzyc, Grębowa i Nowej Dęby.

Na ostatniej sesji udzielono wsparcia strażakom z Baranowa Sandomierskiego, Grębowa i Nowej Dęby. Dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie tych trzech gmin powiat przeznaczył po 15 tysięcy złotych. Zostaną one przeznaczone na modernizacje strażnic i dofinansowanie zakupu samochodu.

W lutym radni powiatowi udzielili pomocy OSP w Orliskach ( gmina Gorzyce) przekazując 15 tysięcy złotych na zakup używanego samochodu bojowego.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że jednostki OSP są także doposażane w ramach Powiatowych Pogotowi Powodziowych. W wyniku decyzji zarządu powiatu tarnobrzeskiego na bazie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gorzycach powołano magazyn przeciwpowodziowy.

W pozostałych gminach utworzono Powiatowe Pogotowie Przeciwpowodziowe, które opiera się na bazie lokalowej i doświadczeniu Ochotniczych Straży Pożarnych z Gorzyc, Grębowa, Siedleszczan (gmina Baranów Sandomierski) oraz Chmielowa (gmina Nowa Dęba).

Do tej pory zakupiono już mechaniczną pakowarkę piasku z podajnikiem taśmowym (67 637zł), którą przekazano do gminy Gorzyce. Do Grębowa trafiła pięcioosobowa łódź aluminiowa z silnikiem śrubowym (51 660zł).

Siedleszczany użytkują natomiast wysokowydajny agregat pompowy w wydajności 450m3/h o wartości 91 635 zł. Powiat zakupił także 3 namioty pneumatyczne o powierzchni od 16m2 do 38m2, wraz z niezbędnymi sprężarkami, a także 20 tysięcy worków z piaskiem i 650 pochodni.

info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content