Ogólnopolski sukces Błażeja Pałkusa – ucznia tarnobrzeskiego Gimnazjum nr 1

Błażej Pałkus, uczeń gimnazjum nr 1 w Tarnobrzegu zajął III miejsce w I ogólnopolskim konkursie pt. „Fryderyk Chopin – człowiek XXI wieku.” Organizatorem konkursu było lubelskie gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina. Głównym celem przedsięwzięcia było propagowanie geniuszu wielkiego kompozytora wśród młodych Polaków.

Patronat nad tym konkursem objęli: Lubelski Kurator Oświaty, Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Konkurs miał na celu pobudzenie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do kreatywności. Kategoriami konkursowymi były: utwór prozatorski, utwór poetycki, esej, fotoreportaż, plakat, prezentacja multimedialna, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Na konkurs wpłynęło około 800 prac, co świadczy o tym, że cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży.

Błażej Pałkus, uczeń kl. II c, też wziął w nim udział, wysyłając swój wiersz „Koncert Fryderyka”. Komisja konkursowa doceniła wartości artystyczne tego utworu i przyznała mu zaszczytne III miejsce (na ponad 130 przysłanych w tej kategorii prac). 10 maja 2012 roku o godzinie 10. 00 odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody laureatom. Błażej wziął w niej udział i osobiście odebrał nagrody. Miał też okazję usłyszeć wiele pochwał z ust członków jury.

Wyniki konkursu zostały zaprezentowane w okolicznościowym wydawnictwie, zaś uczestnicy konkursu oraz zaproszeni goście mieli okazję podziwiać wszystkie nagrodzone prace na specjalnie zorganizowanej wystawie. Można też było zwiedzić i podziwiać nowoczesną szkołę gospodarzy – z basenem i zapleczem medialnym.

Należy tu także wspomnieć, że to nie pierwszy sukces Błażeja. W ogólnopolskim konkursie poetyckim „Życie wierszem pisane” w roku 2011r. zdobył wyróżnienie. Interesuje się poezją od najmłodszych lat. Pisze wiersze od dawna. Pięknie recytuje, jest laureatem konkursów recytatorskich.

W lutym 2012r. zajął pierwsze miejsce w miejskim konkursie językowym „Słowo się rzekło”, wykazał się wiedzą o języku i wspaniałymi umiejętnościami krasomówczymi. Poza literaturą pasjonuje go muzyka – uczy się gry na klarnecie w kl. III w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia w Tarnobrzegu. Jest także laureatem tegorocznego Miejskiego Konkursu „8 Wspaniałych”.

Tekst: M. Pałkus, D. Ziętek

Zdjęcia: M. Pałkus

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
siarkoholik
10 lat temu

i na fotce nie ma prezydenta?

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content