Bieg po słońce i prelekcje – Europejskie Słoneczne Dni w Gimnazjum nr 2 (zdjęcia)

10 maja po raz pierwszy w naszym mieście zostały zorganizowane Europejskie Słoneczne Dni, których organizatorem było Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu. Tego dnia nastąpiło rozstrzygniecie konkursu plastycznego „Żyj słonecznie” oraz pokazy multimedialne na temat zastosowania kolektorów słonecznych.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 36 prac. Najładniejsze towarzyszyły pokazom.

W części naukowej uczestniczyli: wiceprezydent Tarnobrzega Robert Niedbałowski, Piotr Pajdo z firmy PUTEC z Wierzchosławic, który zaprezentował kolektory słoneczne oraz Bogusław Kobyłecki z firmy Energo-Term. Prezydent Miasta poinformował w swojej prelekcji, że w przyszłym roku na osiedlu Nagnajów zostanie zbudowana „słoneczna farma” na powierzchni 3 hektarów.

Gośćmi forum naukowego byli również Dariusz Kołek, Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzeg i Anna Czaplińska, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Tarnobrzeg.

Na zakończenie Europejskich Słonecznych Dni odbył się „Bieg po słońce” w którym wzięło udział 70 uczniów. Każdy uczestnik biegu dostał smycz i długopis. Następnie, po wręczeniu nagród, odbyło się losowanie 13 koszulek z logo kampanii.

Organizatorzy obiecują, że za rok w Gimnazjum nr 2 znów odbędą się Europejskie Słoneczne Dni.

tekst: Jolanta Kobyłecka

foto: Artur Zimnicki

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content