Patryk Korczyński-sztangista z Integracji Tarnobrzeg, złotym medalistą i rekordzistą Polski (zdjęcia)

Patryk Korczyński, wychowanek tarnobrzeskiej Integracji zdobył złoty medal w kategorii do 105kg podczas Mistrzostw Polski w Trójboju Siłowym Klasycznym juniorów do lat 18. W zawodach Patryk ustanowił również nowy rekord Polski w trójboju – 557,5kg.

Patryk w przysiadach (pierwszej konkurencji trójboju) uzyskał wynik 185 kg i nieznacznie uzyskał prowadzenie nad dwoma rywalami, którzy uzyskali taki sam wynik tj. 185 kg, ale byli od Patryka ciężsi.

W następnej konkurencji trójboju jaką jest wyciskanie sztangi leżąc nasz zawodnik uzyskał już przewagę 32,5 kg nad drugim z zawodników, co dało mu wyraźne prowadzenie po dwóch konkurencjach.

Trzecią konkurencję tj. martwy ciąg, Patryk rozpoczął od 210kg, zaliczając ciężar bez większych problemów. W drugiej próbie młody zawodnik zaliczył 10 kg więcej, w trzeciej zaś na sztandze pojawiło się 230 kg! – zaliczając to podejście Patryk zdeklasował rywali i zwyciężył różnicą 57,5 kg nad drugim z zawodników.

W punktacji ogólnej trójboju (suma najwyższych wyników z trzech konkurencji) zawodnik z Tarnobrzega uzyskał 557,5 kg co jest nowym rekordem Polski w kategorii juniorów
do lat 18, poprawiając stary rekord o 2,5 kg.

Warto dodać, że w wyciskaniu sztangi leżąc Patryk również ustanowił nowy rekord – 142,5 kg.

Patryk reprezentujący klub Integracja Tarnobrzeg, jest uczniem drugiej klasy Euro-Szkoły w Tarnobrzegu, trenuje w siłowni MOSiR Tarnobrzeg. – Patryk to zawodnik ambitny, pracowity a przy tym bardzo skromny – charakteryzuje zawodnika Marek Koczyjan, v-ce prezes Integracji. – Uważam że w najbliższych latach swoją postawą i wynikami może sprawić nam jeszcze wiele radości – dodaje.

tekst&info: Sławomir Wiatrowski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content