01.06 (piątek) Koncert norweskiego kwintetu dętego Kristiansund Wind Quintet w Sandomierzu, godz.19

Ambasada Norwegii oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu serdecznie zapraszają 1 czerwca 2012 r., o godz. 19.00, do sandomierskiego Zamku na koncert norweskiego zespołu Kristiansund Wind Quintet. Wstęp wolny.

Zespół wystąpi w składzie:

Carina Sørum Øgaard – flet

Ebba Ringmar – obój

Marcus Alexandersson – klarnet

Eric Dullaert – waltornia

Wojciech Ulatowski – fagot

W programie koncertu znajdą się: Charlesa Gounoda – Mała Symfonia, Paula Hindemitha – Kleine Kammermusik, Johana Kvandala – Trzy religijne melodie ludowe, Carla Nielsena – Kwintet

Koncert został zorganizowany dzięki życzliwości Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce.

Kwintet dęty Kristiansund Wind Quintet powstał w 1997 roku. Skład zespołu przez lata ulegał zmianie. Tworzyli go muzycy występujący na co dzień w orkiestrze kameralnej Kristiansund Sinfonietta.

Corocznie kwintet koncertuje z programem kompozytorów uznanych na całym świecie, jak również współczesnych skandynawskich. Często współpracuje z lokalnymi kompozytorami i studentami kompozycji, dokonując prawykonań ich utworów.

W repertuarze kwintetu znajdują się pozycje takich twórców, jak: Paul Hindemith, Gyorgi Ligeti, Jacques Ibert, Jean Francaix, Wojciech Kilar, W.A. Mozart, Franz Danzi, Samuel Barber, Henning Sommerro, i innych.

W ramach przedstawień dla najmłodszych słuchaczy, Kristiansund Wind Quintet odniósł ostatnio sukces prezentując opracowania dzieł „Piotruś i wilk” Siergieja Prokofiewa oraz „Babar” Francisa Poulenca. Oba przedstawienia zostały ciepło przyjęte, zarówno przez dzieci, jak i ich wychowawców.

W 2010 roku kwintet zamówił sekstet (na kwintet dęty i fortepian) u młodego polskiego kompozytora Kamila Koseckiego. Prawykonanie przyjęte zostało entuzjastycznie zarówno w Kristiansund, jak i podczas gościnnego koncertu organizowanego w Trondheim. -źródło: Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content