Wzmocnienia w tarnobrzeskim IKS-ie

Paweł Mazuryk i Mariusz Matejak to nowi zawodnicy tarnobrzeskiego klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg. Zawodnicy, którzy swój debiut w tarnobrzeskim klubie odnotowali podczas zawodów w Sulęczynie, powiększyli i tak przecież pokaźny dorobek IKS-u o trzy kolejne medale. Ogólnopolski Turniej Tenisa Stołowego dla niepełnosprawnych ruchowo rozegrany został w ubiegły weekend.

W klasie startowej VIII, Paweł wygrał zawody i zdobył złoto natomiast w klasie startowej IX, Mariusz wywalczył brązowy medal. W turnieju deblowym zawodników bardziej sprawnych rywalizujących w klasie startowej VI-X, para tarnobrzeska Mariusz Matejek/ Paweł Mazuryk wywalczyła I miejsce.

Zawodnicy przeszli do klubu ze Startu Siedlce. Obaj są wielokrotnymi medalistami indywidualnych i drużynowych MP. Zarówno Mariusz Matejak jak i Paweł Mazuryk rywalizują również z zawodnikami w lidze sprawnych.

Pozyskanie tej dwójki to duże wzmocnienie dla IKS-u broniącego w tym roku tytułu Drużynowego Mistrza Polski z 2011 roku oraz zdobywcy Pucharu Polski.

Trener Jacek Lachor będzie miał teraz do dyspozycji aż pięciu świetnych zawodników tworzących I drużynę IKS Jezioro Tarnobrzeg (Krzysztof Żyłka, Maciej Nalepka, Karolina Pęk, Paweł Mazuryk i Mariusz Matejek).

W tegorocznej rywalizacji klub z Tarnobrzega będzie reprezentowało szesnastu zawodników i dwie zawodniczki. Z przyjściem do klubu obu tych zawodników zwiększają się nasze szanse na zdobycie większej ilości medali w singlu, deblu czy nawet mikście w Indywidualnych Mistrzostwach Polski.

foto&źródło: Radek Zięba/IKS Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content