03.06 (niedziela) Koncert Marka Andrzejewskiego i Kasi Wasilewskiej w Sandomierzu, godz.16

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Urząd Miejski w Sandomierzu zapraszają na koncert z cyklu Muzyka na Starówce. W niedzielę 3 czerwca, na Rynku Starego Miasta w Sandomierzu wystąpi duet Marek Andrzejewski oraz Kasia Wasilewska. Wstęp wolny.

W programie recitalu znajdą się utwory pochodzące zarówno z najnowszej płyty Marka Andrzejewskiego „Elektryczny sweter”, jak i starsze znane i lubiane piosenki.

Marek Andrzejewski
Autor, kompozytor, wykonawca piosenek. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja”, z teatrem „Gardzienice” i z Teatrem Grupa Chwilowa. W 1994 roku otrzymał I nagrodę na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie oraz nagrodę im. Wojtka Bellona przyznawaną śpiewającym autorom. Dwukrotnie zdobył Grand Prix i Nagrodę Publiczności Ogólnopolskiego Festiwalu Recitali w Siedlcach (w 1994 i 1997 roku). Wielokrotnie reprezentował środowisko Lubelskie na koncertach galowych Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Od 1999 roku wraz z przyjaciółmi współtworzy „Lubelską Federację Bardów” – rodzaj piwnicy artystycznej z wielością piszących, komponujących i śpiewających. W dorobku ma już dwie autorskie płyty: „Trolejbusowy batyskaf” (wydana w 1997 roku) oraz „Dziesięć pięter” (w 2003 roku). 23 kwietnia 2012 roku oficjalnie ukazała się nowa, trzecia płyta Marka „Elektryczny sweter”.

info: Sandomierskie Centrum Kultury

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content