Nowa Dęba: Okradł matkę kolegi

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mieszkańcowi Nowej Dęby, który ukradł kartę płatniczą matce kolegi i wypłacił gotówkę w bankomacie.

Zdarzenie rozegrało się kilka dni temu w mieszkaniu przy ul. Jana Pawła II w Nowej Dębie. 20-letni mężczyzna wybrał się po południu w odwiedziny do młodszego kolegi. 18-latek wpuścił znajomego do mieszkania, proponując wspólną grę na komputerze. Podczas wizyty kolegi w mieszkaniu była matka 18-latka. Gdy wybiła północ, kobieta położyła się spać. Młodzi ludzie w dalszym ciągu grali w gry komputerowe. Około godziny 3 rano 20-latek zauważył, że jego gospodarza zmorzył sen.

Wykorzystując spoczynek domowników przejrzał telefon komórkowy kolegi. W nim natknął się na zapisany numer pin do karty bankomatowej. Sprawca przeszukał torebkę matki kolegi. Z niej zabrał kartę bankomatową. Przed godziną 5 rano rabuś odwiedził bankomat. Przy pomocy karty wybrał pieniądze w kwocie 50 złotych. Po kilku minutach wrócił do mieszkania odkładając kartę na swoje miejsce.

Następnego dnia właścicielka karty zorientowała się, że na jej koncie ubyło pieniędzy. O tym zdarzeniu poinformowała syna, a następnie Policję. Funkcjonariusze natychmiast ustalili sprawcę kradzieży. Tego samego dnia został on zatrzymany.

20-latek przyznał się do popełnionego czynu. Podczas prowadzonych czynności wyjaśniających funkcjonariusze ustalili, że kilka dni wcześniej za pomocą karty bankomatowej kobiety sprawca pobrał z jej rachunku 200 złotych. Podejrzany mężczyzna usłyszał cztery zarzuty popełnienia przestępstwa. Wkrótce stanie przed sądem.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content