Tarnobrzeg: Integracja członków Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Integracja członków Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Gorzyc i Nowej odbyła się w ubiegły wtorek w Państwowej Szkole Zawodowej im. Prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Inicjatorem uroczystości był poseł Mirosław Pluta.

Obecnie osoby starsze stanowią prawie 13% polskiego społeczeństwa, a liczy się, że za 15 lat będą już stanowić 17% ogółu ludności w Polsce. W wyniku starań o włączenie ludzi starszych do systemu kształcenia rozpoczęto powoływanie tzw. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, – najpopularniejszej w ostatnich latach formy edukacji ludzi starszych, istotnej i potrzebnej z uwagi na zachodzące w świecie zmiany demograficzne i ich konsekwencje.

Głównym celem wtorkowego spotkania było uświadomienie roli edukacji oraz potrzeby ciągłego rozwoju w życiu starszego człowieka. Poseł Mirosław Pluta podkreślał, jak wielką rolę w społeczeństwie odgrywają osoby starsze ze względu na ogromny potencjał wiedzy i życiowego doświadczenia.

– Wiedza człowieka nie może ograniczać się do informacji podawanych przez środki masowego przekazu, ale wymaga systematycznego uczenia się. Dlatego uczestnictwo w zajęciach Uniwersytetów jest pewną szansą spełnienia planów z przeszłości lub realizacji potrzeb, które powstały w ciągu Waszego życia. Pobyt w murach uczelni, takiej jak PWSZ w Tarnobrzegu jest dla wielu słuchaczy wielkim przeżyciem, a równocześnie nobilitacją w oczach znajomych i bliskich – zaznaczył parlamentarzysta.

Część oficjalną wzbogacił wykład dr. Małgorzaty Makowskiej o sprawności umysłu osób starszych. Po części oficjalnej, uczestnicy spotkania wraz z Posłem uczestniczyli w poczęstunku.

info: Wojciech Lis, własne

foto: Wojciech Lis

Odżywki i suplementy dla sportowców – kiedy warto po nie sięgnąć?

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kinia
12 lat temu

Poseł wie co dobre

Postaw mi kawę na buycoffee.to
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content