4 medale zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg na Mistrzostwach w Rumunii

Karolina Pęk z IKS Jezioro Tarnobrzeg wywalczyła złoty medal indywidualnie i srebro w deblu podczas Międzynarodowych Mistrzostw Rumunii w tenisie stołowym. Z dwoma srebrnymi medalami w grze pojedynczej i deblowej wraca z Rumunii drugi reprezentant IKS-u Krzysztof Żyłka.

W turnieju udział wzięło 80 zawodników z 15 krajów. Polskę reprezentowała Karolina Pęk w klasie 9 i Krzysztof Żyłka w klasie 4. Kłopoty zdrowotne Macieja Nalepki kolejnego naszego zawodnika wykluczyły go z udziału w tych zawodach.
W pierwszym dniu rozegrano turniej singla.

Od mocnego uderzenia rozpoczęła nasza Karolina Pęk, która w łączonych klasach 8-9 zdobyła złoty medal. Wygrała bez straty seta z Rumunkami Hriscu i Stanescu oraz 3:2 z koleżanką z reprezentacji Dajaną Jastrzębską.

W klasie 4 Krzysztof Żyłka pokonał Rumuna Punga 3:0, Szwajcara Faesslera 3:1 oraz w półfinale Amerykanina Scotta 3:2 by przegrać dopiero w finale po bardzo wyrównanej grze z „odwiecznym” rywalem Słowakiem Mihalikiem 2:3 zdobywając tym samym srebrny medal.

W dwóch kolejnych dniach rozgrywano turniej drużynowy. Wśród kobiet grających „stojąc” z powodu małej ilości uczestniczek połączono grupy 6-10. POL1 w składzie, której była Karolina Pęk/Alicja Eigner pokonały drużynę RUS/ROU 3:0, drużynę I Rumunii 3:0 i 3:0 drużynę II Węgier, a w półfinale drużynę I Węgier 3:0.

Finał tej konkurencji odbył się z udziałem naszych dwóch drużyn. Tego dnia drużyna POL 2 (Marszał/Jastrzębska) wygrała po dwu godzinnej walce z POL1 (Eigner, Pęk) 3:2.

W łączonych klasach 4-5 pod nieobecność Macieja Nalepki, Krzysztof Żyłka grał w drużynie ze Słowakiem Mihalikiem. Stawiani w roli faworytów nie sprostali jednak w finale parze izraelsko-argentyńskiej 1:3, zdobywając „tylko” srebrny medal. Wcześniej pewne wygrane po 3:0 z drużynami I ROU, USA/KUW, KUW, ROU/HUN.

Przez okres 7 lat startów niepełnosprawni ruchowo tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg zdobyli już 106 medali w zawodach krajowych i międzynarodowych, w tym 30 medali w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski.

Kolejny ostatni już sprawdzian przed Igrzyskami Paraolimpijskimi Londyn 2012 to dla naszych reprezentantów zawody w Nantes (Francja) już 13-17 czerwca 2012r.

źródło: Radek Zięba/IKS Jezioro Tarnobrzeg