Tarnobrzeg: Dzień Dziecka w wodzie (zdjęcia)

154 osoby wzięły udział w II Rodzinnych Zawodach Pływackich rozegranych z okazji Dnia Dziecka. Organizatorami zabawy byli Prezydent Miasta Tarnobrzega, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu oraz Stowarzyszenie AQUA – SWIM.

Celem imprezy było upowszechnianie czynnego wypoczynku, propagowanie pływania rekreacyjnego, zaszczepienie pozytywnych zachowań zdrowotnych, nauka wypoczynku poprzez sport i zabawę.

W zawodach startowały zespoły rodzinne dwu lub trzy osobowe i miały do wykonania różne zadania i konkurencje na czas.
Zespoły zostały podzielone na kategorie wiekowe w odniesieniu do „delfinka drużyny”. Najmłodsi uczestnicy (od 2 do 5 lat) konkurencje „Kumkające żabki” i „Poławiacze pereł” wykonywali w basenie rekreacyjnym – brodziku.

Kolejni zawodnicy w wieku od 6 do 9 lat razem ze swoimi zespołami mieli do wykonania min. zjazd na czas zjeżdżalnią, natomiast zespoły z najstarszej grupy wiekowej (klasy 4-6 szkoły podstawowej) miały konkurencje „Holowanie w kole” i pokonywali wodny dmuchany tor przeszkód. Każdy zespół otrzymał od organizatorów upominki i nagrody, a za czołowe miejsca można było wygrać m.in. zaproszenie na pizzę czy bezpłatną wejściówkę na basen.

Firmy, które wspierały imprezę i fundowały nagrody to: Bank Gospodarki Żywnościowej w Tarnobrzegu, Pizzeria „Tertio”, Drukarnia Nadwiślańska, Tygodnik Nadwiślański,”Seriusz” Gastronomia System, Biuro Turystyki Młodzieżowej „Juventur” w Tarnobrzegu. Patronat medialny:Tygodnik Nadwiślański i Radio Leliwa.

info&foto: Rafał Zasuwa

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content