Wisła Sandomierz awansuje do III ligi (fotoreportaż oraz video HD)

Dzięki zwycięstwu 1:0 (0:0) nad Spartakusem Daleszyce Wisła, po 20 latach przerwy wraca do III ligi. Mecz decydujący o awansie rozegrany został w czwartek 7 czerwca w Sandomierzu.

Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył w 87 min. Jarosław Pacholarz. Jeśli piłkarsko nie było to zbyt zachwycające widowisko – choć wiadomo, zwycięzców się nie sądzi:-), to kibice, którzy w bardzo dużej liczbie wypełnili mała trybunę sandomierskiego stadionu, spisali się fantastycznie, dopingując drużynę przez całe spotkanie. Obok Wisły do III ligi awansuje drużyna Czarnych Połaniec.

 

Krótka pomeczowa wypowiedź trenera Wisły Tadeusza Krawca

– Na pewno było dzisiaj bardzo nerwowo, trzeba było o ten awans walczyć, ale ja cały czas wierzyłem, że uda nam się tę bramkę wcisnąć. Na pewno gra dzisiaj nie wyglądała tak jak bym sobie tego życzył, troszeczkę chyba było za nerwowo, za bardzo moja drużyna chciała wygrać ten mecz i niektóre ruchy były troszeczkę za nerwowe. Mimo wszystko najbardziej cieszy to zwycięstwo, myślę, że byliśmy tą drużyną, która grała najbardziej ofensywny futbol i to my awansowaliśmy i myślę, że z tego się trzeba cieszyć

 

– Uczulałem drużynę, wszyscy spodziewali się łatwego meczu, myśleli, że drużyna Spartakusa przyjedzie po prostu na festyn a oni przyjechali i chcieli nam odebrać te punkty. Grali po prostu sportowo, było ciężko i na pewno w jakimś stopniu nie takiego obrotu sprawy się spodziewałem, skończyło się szczęśliwie.

 

– Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądała drużyna po awansie, zobaczymy na co nas będzie stać, na ile wzmocnień, jakim budżetem będziemy dysponować. Na pewno w dużej mierzę będę chciał zostawić zawodników którzy wywalczyli ten awans, na pewno będzie to wzmocnienie może 3-4 zawodnikami, zobaczymy, jaki budżet nam zostanie przyznany. Cały czas ze strony miasta słyszeliśmy, że jeśli wywalczymy awans to sytuacja finansowa klubu się poprawi, ja mam cały czas taką nadzieję ale nie mam na razie na ten temat żadnych konkretnych informacji, wszystko pozostaje w sferze domysłów.

 

video: Agnieszka Nycz

DOPING KIBICÓW – video: Maciej Niezgoda

foto: Agnieszka Nycz

foto: Maciej Niezgoda

Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
1925
8 lat temu

Będzie pomeczowa wypowiedź trenera Wisły?
Chętnie bym posłuchał jak podsumował obecny sezon i jak widzi Wisłe w rozgrywkach 3 ligowych…

F A N
8 lat temu

Siarka awansowała w lepszym stylu ale jak juz pani redaktor napisała zwycięzców się nie sądzi, wygrana jest, awans jest. Gratulacje dla całej drużyny, kibice również spisali się. Brawo.

cnnc
8 lat temu

Siarka awans, teraz Wisła – lepiej być nie mogło, pozdrowienia z Tarnobrzega.

beo
8 lat temu

Moim zdaniem mecz Wisły był lepszy, emocje do samego końca a na Siarce po pierwszej połowie już było wiadomo, że awansują. Takie jest moje zdanie 😉

sksiak
8 lat temu
Reply to  beo

Pierd…e takie emocje. Wolę od samego być pewien niż rwać włosy do 87 minuty…

ozarow
8 lat temu

pelen szacunek dla kibicow WISLY ale sa duze lepsze ekipy w 3 lidze jezeli chodzi o styl kibicowski.gratulacje za AWANS( oby nie najeden sezon)

kicia
8 lat temu

Szacunek dla kibiców Wisły – piękny doping, gdyby nie Wy, to na meczu byłoby cicho, piknikowcy na głównej trybunie – dno!

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content