Prezydent Mastalerz: Zerwanie przez TSM umowy z MTVT to kolejny element walki politycznej

Oświadczenie Prezydenta Tarnobrzega Norberta Mastalerza w sprawie zerwania przez TSM umowy z MTVT

Decyzję Tarnobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o zerwaniu umowy z Miejską Telewizją Tarnobrzeg na emisję jej programu w mieszkaniach należących do TSM, uznaję za nieracjonalną i szkodliwą społecznie.

Nieracjonalną, bowiem nie ma przeszkód (także technicznych), które po zmianie siedziby przez Miejską Telewizję Tarnobrzeg uniemożliwiałby dalsze dostarczanie jej sygnału do lokali TSM – jak oficjalnie próbuje tłumaczyć swoją decyzję Zarząd Spółdzielni. Najlepszym tego dowodem jest fakt, że Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” bez przeszkód emituje program MTVT.

Szkodliwą społecznie, bowiem członkowie TSM tak, jak pozostali tarnobrzeżanie mają prawo dostępu do MTVT, medium, które w znacznej części jest utrzymywane z miejskiej dotacji, czyli z pieniędzy tarnobrzeżan i realizuje misję informowania o tym, co się dzieje w naszym mieście (m.in. relacjonując w całości sesje Rady Miasta).
Z tych powodów, odbieram tę decyzję jako kolejny etap walki politycznej, jaką Zarząd TSM od dłuższego czasu prowadzi z władzami miasta.

Przypomnę tylko nieracjonalne decyzje, jak:

– Oprotestowanie przez TSM budowy stacji paliw Lotos na działce, którą TSM sama sprzedała – Lotosowi

– Blokowanie przez TSM zainicjowanej przez miasto budowy bloku socjalnego przy ul. M. Dąbrowskiej w sytuacji, gdy wielu tarnobrzeżan latami czeka na przydział własnego lokum.

Są to działania szkodliwe dla miasta i jego mieszkańców, a przecież dla ich dobra powinniśmy współpracować – tak, jak w przypadku budowy miejskiego monitoringu, kiedy to władze miasta skorzystały z propozycji Zarządu TSM, aby odpłatnie wykorzystać należącą do niej sieć światłowodową.

Pragnę zwrócić uwagę, że TSM to nie upolityczniony kilkuosobowy Zarząd, lecz kilka tysięcy tarnobrzeżan, którym nikt nie powinien ograniczać ich kardynalnego prawa do informacji. Z tych powodów apeluję do władz spółdzielni o rozwagę i rychłą zmianę decyzji w sprawie zerwania umowy z MTVT.

Z poważaniem

Norbert Mastalerz

OŚWIADCZENIE MTVT

 

 


Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
8 lat temu

– Blokowanie przez TSM zainicjowanej przez miasto budowy bloku socjalnego przy ul. M. Dąbrowskiej w sytuacji, gdy wielu tarnobrzeżan latami czeka na przydział własnego lokum.
ŚMIESZNE BO MIESZKAŃCY BLOKÓW SĄSIADUJĄCYCH NIECHCA TYCH BLOKÓW A PAN PREZYDENT SIE WOGOLE NIE LICZY Z ICH ZDANIEM!!!POZA TYM NA TERENIE SZKOŁY GDZIE RÓWNIEŻ ZNAJDUJE SIE PRZEDSZKOLE! PARANOJA BUDOWAC TAKIE BLOKI W TYM MIEJSCU.

MAREK
8 lat temu

co do telewizji to ona sama sie wyniszcza a szkoda bo tak jak w tekscie „realizuje misję informowania o tym, co się dzieje w naszym mieście (m.in. relacjonując w całości sesje Rady Miasta).” tylko czy akurat sesje są najważniejsze to nie wiem, czy czymś wiecej może się pochwalić??? moze lepiej dajcie pięniądze NW24 bo tu można znaleźć wiecej informacji o przerózntch wydarzeniach…

mieszkaniec TSM
8 lat temu

Brawo dla TSM !!! Nie mam ochoty ogladac takiej telewizji. Pan Morawski poprzez swoj portal dostarcza 100% obiektywnych informacji niz ta cala Nasza telewizja… Zdecydowanie wolal bym dac pieniadze Piotrowi bo jak do tej pory robi naprawde kawal dobrej niezaleznej roboty i chwala mu za to !
I dobrze ze tak sie stalo wkoncu lepiej bedzie ogladac NW24 niz ta cala marna powtorkowa telewizja. Po zmianie prezydenta i zarzadu tej telewizji zawialo troche zmianami ale dzisiaj ta telewizja wyglada tak jak wygladala kiedys.

bez
8 lat temu

skoro pan lenard

bez
8 lat temu

niema pojęcia niech odejdzie co on wyprawia odgrywać sie to nie takim kosztem jest chory lenard zwalić go z tego stolka

yj
8 lat temu

lenard musi odejść!!!

Tarnobrzeżanin
8 lat temu

Na chorej walce spółdzielni i Mastalerza cierpią tylko zwykli mieszkańcy. Co Lenardowi przeszkadzało w TV Tarnobrzeg?

mieszkaniec osiedla
8 lat temu

Zamiast pierdołami się zajmować niech parkingi na osiedlach budują.

Telewidz
8 lat temu

Portal informacyjny i telewizja to 2 różne sprawy. Jak by Pan Piotr dbał o jakość i montaż to jedyny jego atut (szybkość) uległ by bardzo szybko. Fakt nagrywa i robi milion fotek w „HD” ale to tylko format obrazu. Internetowa widownia jest mało wymagającym odbiorcą. Liczy się prędkość a to że się telepie albo nic nie słychać 😉 co tam! Nikogo nie bronie bo w MTVT jest syf od kilku lat. Co widać po programach których po prostu niema. Dawniej były gnioty typu: Kulturałki, W Szkole i Przedszkolu, Muzyczny Tarnobrzeg, ale BYŁY! a teraz ? informacje o informacjach ? O.o S!c! Może ta telewizja miała by szanse jak by była całkowicie odcięta od polityki. I robiła coś co zaciekawi ludzi. Ale każdy i tak ma swoją racje i wszystko wie najlepiej 😉

spoko
8 lat temu

ja tam wolę niezależny portal niż miejską tv; i oby Autorowi tej niezależności nigdy nie brakło 😀

Gering
8 lat temu

a kto ogląda to MTVT.
Stratne są co najwyżej lokalne mohery, które podglądały show Józefczyka.

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x