22.06 (piątek) Litewski zespół PIEVOS gwiazdą sandomierskich „Wianków”

Tegoroczne obchody nocy świętojańskiej w Sandomierzu zaplanowano na piątek 22 czerwca. Obok występu litewskiego zespołu PIEVOS organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji m.in. konkurs na najpiękniejszy wianek oraz rejs po Wiśle. Impreza odbędzie się na bulwarze im. marszałka Józefa Piłsudskiego, początek godz.18.

Zespół PIEVOS powstał w roku 1996. Kojarzono go głównie z poezją śpiewaną, jako że liderka, Virginija, łączyła muzykę ze swoją poetycką pasją. W jej utworach fragmenty wierszy przeplatały się z improwizacjami na flecie oraz dźwiękami gitary, skrzypiec i perkusji. Grupa występowała przez trzy lata, sporo koncertując w różnych miastach na Litwie, w tym także na drugiej edycji festiwalu MJR w 1997 roku. Owocem pierwszego etapu ich działalności był album „Pasilikus su vietatve” (Pozostawiony samotności). Zaproszenie do zespołu Kostasa, obecnego gitarzysty zespołu zaowocowało nowym wyjątkowym brzmieniem wzbogaconym elementami folku. Obecnie zespół komponuje i nagrywa utwory na nową płytę..

Skład zespołu: Virga (wokal, gitara), Kostas (gitara), Aringas (skrzypce), Rasa (akordeon), Augustas (perkusja), Andrius (bas).

video: PievosLt

video: Akmenija

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content