Tarnobrzeg: Rywalizacja ochotniczych i młodzieżowych oddziałów straży pożarnej (fotoreportaż)

Miejskie zawody sportowo – pożarnicze ochotniczych straży pożarnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych rozegrane zostały w niedzielę 17 czerwca na stadionie przy al. Niepodległości. W rywalizacji udział wzięły ekipy strażackie z terenu Tarnobrzega.

Kobiece i męskie ekipy strażackie sprawdzały swoje umiejętności w konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7×50 metrów z przeszkodami oraz w ćwiczeniach bojowych, natomiast Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze rywalizowały w tzw. rozwinięciu bojowym.

W kategorii „Kobieca Drużyna Pożarnicza” największą sprawnością w działaniu wykazały się panie z OSP Mokrzyszów, pokonując konkurentki z Wielowsi i Zakrzowa. W Kategorii  „ Ochotnicze Straże  Pożarne „bezkonkurencyjni okazali się także strażacy z Mokrzyszowa, zostawiając w tyle kolejno drużyny z Wielowsi, Nagnajowa, Sobowa, Ocic, Zakrzowa, Dzikowa i Sielca. W grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców , wygrał Sobów, przed Sielcem, Mokrzyszowem i Ocicami.

Zwycięzcy turnieju otrzymali z rąk Prezydenta Norberta Mastalerza okolicznościowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Najmłodsza ekipa biorąca udział w zawodach- Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców MDP Ocice (średni wiek drużyny to niespełna 11 lat) otrzymała okolicznościowy puchar Prezesa Zarządu Miejskiego ZOSP RP w Tarnobrzegu oraz Prezydenta Tarnobrzega.

– Dziękuję wszystkim drużynom za udział w tegorocznych zawodach. Cieszy fakt, iż podczas zmagań nikt nie uległ wypadkowi. To jest ważne, świadczy to bowiem o tym, że stan wyszkolenia strażaków ochotników jest dobry. Gratuluję wszystkim. Zarówno wygranym, jak i tym którzy dzisiaj zostali pokonani. Pragnę jeszcze nadmienić, że dzięki panu Prezydentowi Norbertowi Mastalerzowi w przyszłym tygodniu do jednostki OSP Sielec trafią nowe węże pożarnicze. Dziękuję panie Prezydencie za przychylność w kierunku naszego społecznego ruchu strażackiego, za pieczę nad naszą działalnością. Mam nadzieję, że dzięki tego typu zawodom uda się wam w przyszłości zyskać miano najlepszych w województwie Podkarpackim – Edward Szlichta-Prezes Zarządu Miejskiego Związku OSP i członek Zarządu Głównego Związku Głównego OSP RP.

info: UM Tarnobrzeg

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rynex
9 lat temu

Pozdrawiam KSRG Sobów i ich nie zawodną ekipę z grupy ,,A”
Gratuluję chłopaki Hahahahahahha!!!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content