24.06 (niedziela) II Zielony Piknik Podkarpacki, godz.16

Degustacje regionalnych potraw, stoiska informacyjno-promocyjne, konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, występy lokalnych zespołów, a na zakończenie „Koncert Pokoleń” – to tylko nieliczne atrakcje jakie zostały przygotowane dla wszystkich, którzy w najbliższą niedziele 24 czerwca wezmą udział w II ZIELONYM PIKNIKU PODKARPACKIM organizowanym w Grębowie, przy stadionie LZS „Słowianin”. Start o godz. 16.00.

Imprezę rozpocznie mecz towarzyski, który rozegrają „Zieloni” z „Gospodarzami”. Emocji nie zabraknie również podczas konkursu „Zmagania Gmin”, w którym swój udział zapowiedzieli przedstawiciele z terenu powiatu tarnobrzeskiego. Gminy konkurować będą ze sobą pod względem przygotowania stoisk promocyjnych, stołów z produktami regionalnymi, a także potraw z użyciem wołowiny. Jury konkursu będzie oceniać pomysłowość, oryginalność stoisk oraz smak przygotowanych dań. – Powiat tarnobrzeski jest naszą mała ojczyzną, często nie do końca wszystkim znaną, dlatego organizując konkurs, chcemy podkreślić walory naszego regionu, a także pokazać z czego możemy być dumni i co nas wyróżnia na tle np. województwa podkarpackiego – zaznacza Leszek Surdy, organizator pikniku.

Organizatorzy zadbali również o najmłodszych. Dzieci i młodzież wezmą udział w konkursie wiedzy na temat programów unijnych wspierających rolnictwo, a także konkursie z dziedziny szeroko pojętego bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Miłośnicy dobrej zabawy, będą mogli obejrzeć programy artystyczne przygotowane przez Gminne Centrum Kultury w Grębowie oraz zespół młodzieżowy Rybie Łuski z Zespołu Szkół w Gorzycach. Część muzyczną pikniku uatrakcyjni „Koncert Pokoleń”, który poprowadzi tarnobrzeski zespół Positive.

Podczas pikniku zainteresowani będą mogli uzyskać informacje na temat krajowych i zagranicznych ofert pracy, ubezpieczenia rolniczego, rozliczania się z fiskusem czy zasad pozyskiwania środków unijnych na rozwój gospodarstw rolnych. Swój udział w pikniku zapowiedzieli m.in. : KRUS Tarnobrzeg, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej, Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, Urząd Skarbowy w Tarnobrzegu oraz Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Tarnobrzegu.
Smaczną niespodziankę dla uczestników imprezy przygotowuje Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” w Grębowie, producent wysokiej jakości pieczywa.

Tegoroczny piknik organizowany jest przez Stowarzyszenie Sympatyków Szkoły Podstawowej nr 1 im. ks. Adama Osetka w Gorzycach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content