17 jeźdźców zmagało się w I Rajdzie konnym „Jezioro Tarnobrzeskie 2012”

I Rajd konny „Jezioro Tarnobrzeskie 2012” zorganizowany przez Stowarzyszenie Esteka odbył się w sobotę 23 czerwca nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Do rywalizacji zgłosiło się 17 jeźdźców wraz z końmi z Tarnobrzega, Stalowej Woli, Grębowa i Tarnowa.

Uczestnicy rajdu rywalizowali na trasie 10 km oraz wykonywali zadania sprawnościowe na czterech punktach kontrolnych. Wśród konkurencji sprawnościowych znalazło się m.in. siodłanie konia na czas, najszybszy galop, najwolniejszy kłus, przejazd przez przeszkodę. Dodatkowym utrudnieniem dla zawodników był określony limit czasu na przejazd trasy.

– Opracowana trasa przejazdu była średnio trudna. Na jej przejazd ustaliliśmy limit czasu od 60 do 70 minut, a za każdą minutę za przekroczenie limitu, a także za przyjazd przed czasem naliczane były dwa punkty karne za każdą minutę – mówi Janusz Szwed, Prezes Zarządu, jednocześnie Sędzia Główny Rajdu – Ostatecznie sklasyfikowanych zostało 14 zawodników, którzy przejechali trasę w czasie od 68 do 102 minut oraz zrealizowali wszystkie zadania sprawnościowe.

Organizowany pierwszy Rajd był imprezą kameralną i stanowił przygotowania do organizacji II Rajdu konnego „Jezioro Tarnobrzeskie 2012”, który planowany jest już na wrzesień br. i zakładany jest w nim udział 50 jeźdźców.

– Organizacja Rajdu to jeden z elementów, który ma promować rozwój hippiki, stwarzać warunki do aktywnego spędzania czasu wolnego, a także do promowania idei budowy ośrodka hipoterapii w Tarnobrzegu – informuje Robert Kędziora, vice Prezes Zarządu Stowarzyszenia. – Idealnie do takich działań nadaje się teren wokół Jeziora Tarnobrzeskiego, otwarty i lesisty, z pięknymi widokami …

Organizacja I Rajdu konnego została pokryta w całości ze środków własnych Stowarzyszenia ESTEKA.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć na www.esteka.pl

Kwalifikacja końcowa I Rajdu „Jezioro Tarnobrzeskie 2012”:

1 miejsce – Piotr Jajko, Tarnobrzeg

2 miejsce – Magda Młodożeniec, Tarnów

3 miejsce – Agata Klisiewicz, Stalowa Wola

4 miejsce – Robert Tłuczewicz,

5 miejsce – Koralina Szwed,

6 miejsce – Barbara Tłuczewicz,

7 miejsce – Katarzyna Faber,

8 miejsce – Róża Wojtaszek,

9 miejsce – Marta Turska,

10 miejsce – Joanna Oleniak,

11 miejsce – Paulina Oleniak, oraz Jagoda Rydzik,

13 miejsce – Konrad Sądel,

14 miejsce – Agnieszka Piluś,

info: ESTEKA,

foto: Kamila Kędziora, ESTEKA

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content